شناسه : 150439658

برتری جمعیت زنان فرهیخته فعال عرصه فرهنگ دینی استان یزد در کشور


فعالیت‌های جمعیت زنان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی تبلیغات اسلامی استان یزد در بین استان های کشور برتر شناخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد،سیما راغبیان با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: جمعیت زنان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی در طول هفت سال گذشته از بدو تشکیل در یزد و زیر نظر اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد باهدف هویت بخشی در جامعه زنان آغاز به کارکرد و در نشست های فصلی خود ایده‌های اعضای جمعیت (متشکل از فعالان عرصه دینی) و نیز با اجرای برنامه‌های سخنرانی در محلات به صورت جهادی از سوی برخی اعضای جمعیت و گفتگو با بانوان یزدی مهم ترین مشکلات این عرصه جمع‌آوری شد.

رییس جمعیت زنان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی یزد تصریح کرد: از مهم‌ترین طرح‌های کاربردی جمعیت اجرای طرح آموزشی برای دختران روستایی با عنوان «ارتقای سطح سلامت خانواده در بین دختران نامزد و عقد کرده» بود که با توجه به ظرفیت بسیار خوب و توانمندی اساتید در جمعیت بانوان فعال فرهنگی و مشخص شدن حوزه تخصصی افراد در بحث آموزشی از آن‌ها در امر آموزش دعوت شد.

راغبیان برخی دیگر از طرح‌های اجرایی این جمعیت را گفتگو در مدارس دخترانه برای آشنایی بیشتر مشکلات در حوزه نوجوان با همکاری و تعامل با حوزه‌های علمیه و بهره مندی از اساتید حوزوی در غالب گفتمان‌های دینی،اجرای طرح توانمندی سازی اعضای کادر بهداشتی و درمانی در بخش احکام بانوان با جمع‌آوری سؤالات مطرح‌شده در محیط‌های پزشکی و درمانی همراه با آموزش‌های موردنیاز و اجرای طرح نقش‌ها و شخصیت‌ها برگرفته از وصیتنامه شهدا در محلات مختلف با الویت شهدای همان محل برشمرد.

وی ادامه داد: اعضای جمعیت متشکل از ۳۰ نفر اعم از اساتید حوزه و دانشگاه و پژوهشگران و فعالان اجتماعی، فرهنگی و رسانه ای در فضای مجازی هم به طرح ایده‌های خود برای حل مشکلات جامعه زنان و تحلیل برخی موضوعات روز جامعه می‌پردازند.

رییس جمعیت زنان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی استان یزد حوزه زنان را نیازمند کار جهادی از سوی همه فعالان فرهنگی و اجتماعی و دینی دانست و گفت: واقعا بودجه‌ای برای اینگونه فعالیت‌ها تعریف‌نشده است و اکثر افراد جمعیت به صورت خودجوش و جهادی سالیان سال در این عرصه در سطح استان فعال بوده اند و در قالب جمعیت به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند.

راغبیان با ابراز گلایه از برخی نخبگان جامعه نسبت به فعالیت‌های عرصه دینی ابراز کرد: هنوز توانایی‌ها و ظرفیت‌هایی بانوان این عرصه شناخته‌نشده است و بسیاری از مشکلات عرصه زنان کشور به دست توانمند بانوان قابل حل است.

وی اظهار کرد: یاوران جمعیت با دعوت از بانوان جوان و دارای مشغله کمتر از دیگر برنامه‌های آتی ما برای فراگیرتر شدن برنامه‌ها و اهداف جمعیت خواهد بود و اعضای شورای استانی جمعیت بانوان فرهیخته به صورت جامع و فراگیر باهدف تعامل و هم‌افزایی تصمیم‌گیری می‌کنند.

این بانوی فرهیخته یکی از ضرورت‌های جامعه زنان کشور را نقد برنامه‌ها در این حوزه، مدیریت و اجرای صحیح طرح‌های کشوری و انجام مطالعات و بررسی‌های کاربردی در خصوص مسائل و نیازهای حوزه زنان برشمرد.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.