شناسه : 151073862
فرمانده نیروی انتظامی استان تاکید کرد:

بانک اطلاعاتی سازمان ثبت احوال کشور در خدمت پلیس برای کشف هویت مجرمان


نشست مشترک هماهنگی فرماندهان ارشد نیروی انتظامی و مسئولان ثبت احوال استان یزد در محل این اداره کل برگزار شد.

در این نشست سردار میرحیدری فرماندهی نیروی انتظامی استان با ابراز خرسندی از تعامل و همکاریهای دوجانبه اظهار داشت: بانک اطلاعاتی و داده های آماری سازمان ثبت احوال کشور در کشف و شناسایی هویت مجرمین ، اعلام اسامی مشمولین نظام وظیفه و سایر عملیات های پلیسی کمک موثری به مجموعه نیروی انتظامی و پلیس است.
وی با اشاره به تسهیلات پلیس برای خانواده ها در کاهش و مقابله با آسیب های اجتماعی گفت: کارشناسان و مشاوران ما در مراکز مشاوره اجتماعی نیروی انتظامی برای ارائه خدمات مشورتی ، روانشناسی ، فضای مجازی و ... بصورت رایگان برای عموم مردم و کارکنان دستگاه های اجرایی از جمله ثبت احوال آمادگی دارند.
فرمانده نیروی انتظامی استان افزود : پلیس فهرستی از گمشدگان از سال ۸۲ تا کنون را در اختیار دارد که لازم است با استعلام از ثبت احوال وضعیت آنان چنانچه برای دریافت مدارک هویتی اقدام کرده اند تعیین تکلیف و به خانواده های چشم انتظارشان اعلام گردد.
سردار میرحیدری با ابراز نگرانی از عدم ابطال کارت های بانکی متوفیان و سوء استفاده از آنها ، از مسئولین ثبت احوال خواست هنگام صدور گواهی وفات مراتب را برای ابطال کارت های بانکی متوفیان به بانکها اعلام کنند .
مدیر کل ثبت احوال استان نیز در این نشست از انجام هر چه زودتر خواسته های فرمانده نیروی انتظامی مبنی بر درج هشدارهای امنیتی در تارنمای اداره کل ثبت احوال و ادارات تابعه خبر داد.
محمدعلی مکرمی همچنین برای رونمایی و طراحی تصاویر اسناد هویتی شهدای پرافتخار پلیس اعلام آمادگی کرد و افزود : برای پیشگیری از جعل اسناد هویتی بهترین راه تعویض شناسنامه های نمونه قدیم توسط شهروندان است تا عکس روی شناسنامه قابل جعل و جابجایی نباشد که بارها این موارد از طریق رسانه ها اطلاع رسانی شده است .
وی با اشاره به ثبت اثر انگشتان شهروندان هنگام صدور کارت هوشمند به منظور انجام امور اداری و بانکی در دولت الکترونیک گفت: یکی دیگر از کاربردهای اثر انگشت ، ردیابی مجرمین توسط پلیس است که در این زمینه سامانه ای توسط سازمان ثبت احوال کشور در دست طراحی است تا اثر انگشت مجرمان در سطح همه استانها قابل دسترسی و بهره برداری توسط پلیس باشد .
در این نشست معاونین اجتماعی ، نیروی انسانی و نظام وظیفه نیروی انتظامی استان ، فرماندهی فاوا ، رییس پلیس پیشگیری ، رییس پلیس فتا ، رییس دفتر تحقیقات کاربردی ، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر و رییس نیروی انتظامی شهرستان یزد به بیان نقطه نظرات خود در مورد همکاریهای دوجانبه با ثبت احوال پرداختند .


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.