شناسه : 153747926

بازديد روساي دانشگاههاي مجارستان از مراكز و واحدهاي پژوهشكده علوم توليد مثل يزد


بدنبال برگزاري اولین کنفرانس روسای دانشگاههای ایران و مجارستان، تني چند از روساي دانشگاههاي مجارستان از مراكز و واحدهاي پژوهشكده علوم توليد مثل يزد بازديد كردند.

به گزارش وب دا- يزد-،تیم مجارستان در بازدید از پژوهشکده علوم تولید مثل دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از مرکز تحقیقات بیولوژی سلول های بنیادی و واحدهای مختلف آزمایشگاه IVF بازدید كردند. پروفسور عباس افلاطونیان رئیس پژوهشکده توضیحاتی در مورد سوابق و دستاوردهای این مرکز ارائه داد.در پایان این بازدید ابراز امیدواری شد شرکت های مجارستانی در زمینه IVF از طریق پارک علم و فناوری به پژوهشکده علوم تولید مثل یزد مرتبط شوند و از تجربیات این مرکز بهره ببرند. شایان ذکر است یزد از سال ١٣٧٩ به عنوان قطب ناباروری کشور شناخته می‌شود و اولین مرکز IVF کشور در سال ١٣۶٩ در این استان تاسیس شد و عمده دستاوردهای ناباروری کشور برای اولین بار در کشور، از افتخارات این مرکز است.

همچنین رئیس HRC مجارستان قول حمایت مالی این انجمن از دانشجویان مجارستانی در ایران و دانشجویان ایرانی در مجارستان را داد تا بتوانند از طریق دفاتر مبادلات فناوری پارک های علم و فناوری، پژوهشهای دانش بنیان را طراحی و اجرا نمایند.

اين بازديد به منظور گسترش ارتباطات علمي دانشگاه های یزد و علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با دانشگاههای مجارستان‌ انجام شد.

تیم ١٢ نفره از روسای دانشگاههای مجارستان در کنفرانس روسای دانشگاههای ایران و مجارستان در تاریخ ۸ و ٩ اردیبهشت در یزد حضور داشتند. از جمله مدعوین این رویداد دکتر زلتان دوبتزی دبیرکل کنفرانس روسای دانشگاه های مجارستان (HRC) با ۶۴ عضو، پروفسور یانوش بالاژ یوژا رئیس HRC و رئیس دانشگاه فنی و اقتصاد بوداپست، پروفسور اگوشتن سل رئیس سابق دانشگاه سملوایز، و روسا/مسئولین بین الملل دانشگاه های سنت ایستوان، سگد، کاپوشور، دبرسین، نیرج هزا، و پچ بودند


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.