شناسه : 153445579
درآستانه نوروز 98؛

بازارچه دائمی صنایع دستی شهرستان مهریز افتتاح شد


در آخرین روز از سال 1397 ؛ بازارچه صنایع دستی شهرستان مهریز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد، مدیر کل و معاون صنایع دستی میراث فرهنگی استان و جمعی از مسئولین محلی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ بازارچه دائمی صنایع دستی شهرستان مهریز که با صرف 3.5 میلیارد ریال بودجه و با همکاری شهرداری، شورای شهر و پیگیری فرمانداری شهرستان مهریز در مجموعه تاریخی مهرپادین این شهرستان راه اندازی شده است، صبح امروز 29 اسفندماه 97؛ با حضور جمعی از مسئولین استان و شهرستان افتتاح شد.

گفتنی است: در این بازارچه که هدف از راه اندازی آن احیا و معرفی صنایع دستی و آموزش و فروش می باشد، محصولات صنایع دستی مهریز شامل چاقوسازی، سبدبافی، سنگ تراشی، گیوه دوزی، ترکه بافی و قالی بافی عرضه می شود.

شایان ذکر است: مجموعه تاریخی مهرپادین مهریز یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری استان یزد و هسته اولیه شكل گیری شهر مهریز به شمار می رود که شامل قلعه، مسجد جامع (زمستانه و تابستانه)، حسینیه، امامزاده، آب انبار، حمام، بازارچه و خانه های قدیمی خشتی با نورگیرهای زیبا و بادگیرهای بلند بالا می شود و قدیمی ترین بخش محله و مجموعه مهرپادین متعلق به قرن هشتم هجری قمری است.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.