شناسه : 153448989

آیین تجلیل از افتخار آفرینی دانش آموزان اردکانی در کنکور سراسری


نماینده مردم اردکان در مجلس : موفقیت امروز آموزش و پرورش استان مرهون زحمات معلمان و پیشکسوتان است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " محمد رضا تابش " در این مراسم ضمن تشکر از همه مسئولان آموزش و پرورش اردکان که زحمات زیادی را برای آموزش و پرورش کشیدند گفت : اگر امروز شاهد این موفقیت‌ها هستیم محصول کار این عزیزان است.

وی همجنین افزود : تقدیر و تشکر می کنم از افتخار آفرینان بوستان علم و دانش در شهرستان اردکان دانش‌آموزانی که توانسته اند در سه رشته رتبه سوم را در استان کسب کنند و در دو رشته رتبه اول را و در مجموع رتبه سوم استان را داشته باشیم .

تابش در ادامه از مدیرکل آموزش و پرورش استان و همه عوامل و دست اندرکاران آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت در استان و از مدیران کل و روسای سابق آموزش و پرورش که توانسته اند این رکورد، ۲۵ سال را حفظ کند تشکر کرد .

وی با اشاره به اینکه حفظ این رکورد کار سختی است تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد رقابت ها در کنکو سراسری  سنگین تر می شود و کسب یک رکورد و موفقیت و جایگاه سخت است ولی حفظش خیلی سخت تر است .

تابش با اشاره به اینکه جایگاه علم و فضیلت در فرهنگ و ادب فارسی و آموزه های علمی و دینی بسیار ارزشمند است افزود : ما علی رغم تاکید دین مبین اسلام و آموزه های فرهنگی به کسب علم و دانش و اخلاق و ادب الان موقعیت ممتاز و متناسب با این آموزه ها را نداریم و اینکه چرا ما علیرغم داشتن منابع مادی و سرمایه‌های انسانی زیاد با این وضعیت در کشور مواجه هستیم باید بررسی شود البته افتخارات زیادی هم در کشور داشتیم ولی آیا احساس رضایت داریم در نگاه به تحولات جهانی باید توجه داشته باشیم.

نماینده مردم شریف اردکان در مجلس گفت : باید نیازها و خواسته های مردم و مجموعه ظرفیت های کشور را شناسایی نموده و این ظرفیت های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.

تابش با اشاره به اینکه  تکامل ذهنی انسان در دوران انعقاد جنین تا ۷ سالگی و بنا به نظری تا ده سالگی اتفاق می‌افتد افزود : در این دوران ما بسیار از آن غفلت کرده ایم و این زمان در اختیار آموزش و پرورش نیست و این ذهنیت در دوره پیش دبستانی مهد کودک و در محیط خانواده شکل میگیرد و ما از این امر غفلت کرده ایم و باید رجعت کنیم .

این مقام مسئول گفت : همه مشکلات کشور به واسطه نداشتن ذهنیت توسعه یافته است و اگر می بینیم فرار نخبگان، مهاجرت مغزها و مشکلات محیط زیست وجود دارد و مشکلات اقتصادی با سایر مسائل و موارد دیگر, به دلیل این است که ما دولت مدرن نداریم و ذهنیت توسعه یافته نداریم .

تابش با اشاره به اینکه ۸۰ درصد این ذهنیت تا سن ۷ یا ۱۰ سالگی و ۲۰ درصد آن بعد از آن شکل میگیرد افزود : اگر ذهنیت توسعه یافتگی از دوران کودکی شکل گرفته بود می توانستیم از نعمت های خدادادی مان به بهترین نحو استفاده کنیم .

وی  با اشاره به تربیت متخصص بدون ایجاد زمینه اشتغال کار و تجلی آن چه آموخته اند مورد پسند نیست و باید زمینه ایجاد اشتغال فراهم شودگفت : باید زمینه و فرصت به جوانان و نخبگانی که بهره علمی کافی را دارند داده شود تا جوانگرایی و جوانان متخصص مدیریت کنند و حمایت از دانش آموزان وظیفه کارخانه ها شرکت ها و موسسات است که در تامین هزینه‌های مهارت آموزی و افزایش سطح معلومات تلاش کند تا مشکل محدودیت و اعتبار و بودجه ای نداشته باشیم.

تابش در پایان تاکید کرد: باید از زحمات والدین و همراهی آنها همچنین از زحمات معلمان در کسب این موفقیت و صدر نشیتی دانش آموزان اردکانی در کنکو سراسری قدردانی کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد :  امسال آموزش و پرورش استان یزد همچون قطعه برلیان در آسمان آموزش و پرورش کشور درخشید.

عباسعلی دانافر " در ادامه این مراسم گفت :آموزش و پرورش استان در سال ۹۷ یکی از پر افتخارترین سال های خودش را پشت سر گذاشت و همچون قطعه برلیان در آسمان آموزش و پرورش کشور درخشید و همچنین آموزش و پرورش اردکان هم سال خوبی را پشت سر گذاشت که جا دارد از زحمات آقای اشرفیان رئیس سابق آموزش و پرورش اردکان تشکر کنیم که بخش زیادی از افتخارات آموزش و پرورش مدیون زحمات و تلاش‌های ایشان در زمان تصدی مدیریت آموزش و پرورش اردکان می باشد.

وی تصریح کرد : آموزش و پرورش استان امسال هم مثل ۲۴ سال گذشته با ۵۰ درصد قبولی در کنکور سراسری در صدر استان های کشور قرار گرفت و استان سمنان با 6/41 درصد یعنی با فاصله 4/8 درصد ما با استان ما استان دوم شد یعنی با 4/8 درصد اختلاف که این افتخار بزرگی است.

دانافر گفت : استان سوم استان مازندران است که فقط 3 دهم درصد در همه رشته ها با استان دوم فاصله دارد و در کل نشان دهنده این است که استان یزد فاصله فاحشی  با استان های دوم و سوم دارد.

وی با ابراز خرسندی از اینکه در مجموعه‌ای کار می‌کنیم تحت عنوان آموزش و پرورش استان یزد و خدا را هزاران بار شاکریم که استان یزد علاوه بر موفقیت در حوزه کنکور در عرصه های دیگر همچون المپیادهای علمی با کسب  ۱۳ مدال خوشرنگ شامل یک مدال نقره جهانی ۷ مدال نقره کشوری و ۵ مدال برنز کشوری نیز موفق است .

دانافر گفت : در عرصه‌های دیگر همچون فعالیت های هنری فرهنگی ورزشی و در جشنواره جوان خوارزمی هم استان ما سال بسیار موفقی را پشت سر گذاشت ۱۱ درصد طرح های جشنواره خوارزمی برای استان یزد است و در این جشنواره هم  ۵ رتبه برتر را کسب کرده ایم.

وی افزود : در کسب همه این موفقیت ها در درجه اول دانش آموزان سخت کوش ، با استعداد و پر تلاش و در درجه دوم معلمان خوب دلسوز و متعهد، مدیران معاونان مشاوران سرایداران و همه عواملی که در آموزش و پرورش کار میکند و همچنین دردرجه بعد والدین گرامی که نگرش خوبی نسبت به تحصیل دانش آموزانشان دارند سهیم بوده اند.

همچنین فرمانداران، ائمه جمعه، شورای آموزش و پرورش و نمایندگان بسیار دلسوز مردم در مجلس شورای اسلامی که شاهد پیگیری و علاقه آن بزرگواران در برنامه‌های آموزش و پرورش هستیم از همه عوامل که این گونه تلاش و حمایت می‌کنند تا آموزش و پرورش این موفقیت ها را کسب کند تشکر و قدردانی می‌کنیم .

دانافر در ادامه افزود :  شهرستان اردکان نیز نه تنها از نظر کمی بلکه از لحاظ کیفی و تراز عینی هم در کنکور سراسری موفق بوده است و در رشته ریاضی از هر ۱۰۰ دانش آموز در اردکان نود نفرشان پذیرفته شده اند که جای بسی افتخار است همه باید دست به دست هم دهیم که نه تنها این میراث و زحمت گذشتگان ما از دست نرود بلکه این افتخار ارتقا هم پیدا کند .

وی درپایان از کارگر رئیس آموزش و پرورش اردکان که نیروی جوان خوش فکر اهل برنامه و آشنا به فضای آموزش و پرورش هستند تشکر کرد و افزود : امیدواریم سال آینده با برنامه ریزی دقیق و روشن چند گام به جلو برداشته و تداوم این موفقیتها را برای آموزش و پرورش اردکان رقم بزنند.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.