شناسه : 150031597
هم‌زمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد:

ایجاد 35 هزار فرصت شغلی برای مددجویان یزدی


طی چهل سال گذشته 35 هزار و 550 خانوار نیازمند با دریافت تسهیلات اشتغال در طرح‌های مختلف شغلی در زمینه‌های کشاورزی، دام‌پروری، شیلات، صنفی و صنعتی، صنایع‌دستی و خدمات مشغول به کار شدند.

طی چهل سال گذشته 35 هزار و 550 خانوار نیازمند با دریافت تسهیلات اشتغال در طرح‌های مختلف شغلی در زمینه‌های کشاورزی، دام‌پروری، شیلات، صنفی و صنعتی، صنایع‌دستی و خدمات مشغول به کار شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، امیر زین‌العابدین قمی، معاون اشتعال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب و پایدار برای خانوار نیازمند، عزت و کرامت خانواده‌ها و نیل به استقلال اقتصادی آنان را به همراه دارد، گفت: حدود 238 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه اشتغال طی 40 سال خدمت‌رسانی به محرومان به جامعه هدف تحت حمایت کمیته امداد استان یزد اعطا شد.

معاون اشتعال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد افزود: طی این مدت 35 هزار و 550 خانوار نیازمند با دریافت تسهیلات اشتغال در طرح‌های مختلف شغلی در زمینه‌های کشاورزی، دام‌پروری، شیلات، صنفی و صنعتی، صنایع‌دستی و خدمات مشغول به کار شدند.

وی با اشاره به خدمات این نهاد در بخش اشتغال و کارآفرینی گفت: شناسایی مددجویان مستعد اشتغال و تعیین درجه مهارت و توان اجرایی آن‌ها اولین گام برای اشتغال‌زایی جامعه هدف تحت حمایت است، و در صورت نیاز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای ارتقاء سطح آگاهی‌های علمی و مهارتی به آنان ارائه می‌شود.

زین‌العابدین قمی افزود: رسیدگی و نظارت بر حسن اجرای طرح‌های اشتغال مددجویان و کنترل کیفیت محصولات تولیدی آنان ازجمله اقدامات اساسی این نهاد برای پایدارسازی و درآمدزایی مشاغل مددجویی است.

وی کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مددجویان به شیوه‌های مختلف ازجمله برپایی بازارچه‌های فصلی را از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد عنوان کرد و گفت: پشتیبانی فنی و تدارکاتی از مددجویان کارآفرین و تهیه مقدمات لازم برای خودکفایی جمعی و گروهی، از طریق کارگاه‌های آموزشی و تولیدی و همچنین تأمین فضای خودکفایی از طریق پرداخت تسهیلات و یا واگذاری مکانی مناسب با تعامل سازمان‌ها از دیگر اقدامات این نهاد برای تسهیل در اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند است.

معاون اشتعال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد با اشاره به انجام کاریابی برای مددجویان آماده‌به‌کار و جذب آنان در بازار کار، افزود: این نهاد به‌منظور تعامل و همکاری با سازمان‌های دولتی و خصوصی مرتبط با اشتغال تفاهم‌نامه‌هایی را برای تأمین مواد اولیه، فضای خودکفایی، کمک به بازاریابی و فروش محصولات و تأمین نیروی انسانی موردنیاز سازمان‌ها از میان مددجویان تحت حمایت منعقد کرده است.

وی در خصوص ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان تحت حمایت گفت: طی 40 سال گذشته 131 هزار و 545 نفر از مددجویان تحت حمایت با فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای موردنیاز در زمینه‌های مهارت‌آموزی، پایدارسازی، کارآفرینی و حرفه‌آموزی وارد عرصه کار شدند و برای شش هزار و 915 مددجو نیز کاریابی انجام شد.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.