شناسه : 153793505
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد:

اولین همایش علمی شیوه های ارائه در هنرهای جدید با عنوان سایه های فیروزه ای در یزد برگزار می شود


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به برگزاری اولین همایش علمی شیوه های ارائه در هنرهای جدید با عنوان سایه های فیروزه ای درآینده ای نزدیک گفت: استان یزد در سال گذشته با توجه به فعالیت های متعدد از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان پایتخت هنرهای جدید انتخاب شد.

مجید جوایان زاده در نشست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد افزود: هنرهای جدید همان هنرهای تلیفیقی، مفهومی و ترکیبی از چند هنر است که به شکلی زبان گویاتری برای دنیای پیچیده امروز است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: در شهر یزد خوشبختانه استقبال خوبی از این بخش شده  و استعدادهای جدیدی را در خود بروز داده که این نیز از جمله دلایل دیگر انتخاب یزد به این عنوان بوده است.

جوادیان زاده با اشاره به توجه به بافت تاریخی یزد در فعالیت های فرهنگی و هنری بیان کرد: بسیاری از فعالیت های هنری و فرهنگی ما در بافت تاریخی یزد بوده است که پیوند سنت و مدرنیته و همچنین پیوند جدید و قدیم به بهترین شکل خود را نشان داده است.

جوادیان زاده تصریح کرد: معتقدیم که در این بخش رسانه های هنری جدید بوجود آمده که همان بیان ها و زبان های جدید است و باید از آنها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: الان با توجه به جایگاهی که یزد پیدا کرده ما نیاز به کار تئوریک و نظری هستیم و قرار است که پیشگام در جهت معرفی آن باشیم.

جوادیان زاده در پایان گفت: اولین همایش علمی « شیوه های ارائه در هنرهای جدید با عنوان سایه های فیروزه ای» می تواند فصل جدیدی در جهت معرفی پایتخت هنرهای جدید در سطح کشور باشد و امیدواریم با همکاری مسئولان این همایش به خوبی انجام شود.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.