شناسه : 153626774

انتشار کتاب «دهم فروردین» در یزد


کتاب 2 جلدی «دهم فروردین» با موضوع انقلاب اسلامی به همت حوزه هنری یزد توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان یزد: رئیس حوزه هنری یزد گفت: در طلیعه‌ دهه پنجم انقلاب اسلامی و هم‌ز‌مان با هفته هنر انقلاب، مجموعه 2 جلدی «دهم فروردین» (تحلیلی بر تاریخ انقلاب اسلامی یزد) نوشته جواد بهبود زاده ‌ـ‌نویسنده و پژوهشگر یزدی‌ـ منتشر شد.

محمدصادق کو‌چک‌زاده افزود: این کتاب مرجع و ارزشمند به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری یزد  توسط انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است.

وی بیان کرد: جلد اول «دهم فروردین» شامل 11 فصل و 752 صفحه و جلد دوم آن شامل 7 فصل به همراه ضمائم و پیوست‌ها(عکس و اسناد) در 872 صفحه با قطع وزیری هر کدام با شمارگان 1250نسخه روانه بازار کتاب شده است.

رئیس حوزه هنری استان ادامه داد: این اثر با معرفی دیار دارالعباده و دارالعلم آغاز می‌شود و سپس به رویدادها و تحولات تاریخی از شروع نهضت تا پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران در 12 فروردین 1358 می‌پردازد و این دوره تاریخی را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.

کوچک‌زاده با بیان اینکه این اثر پژوهشی می‌تواند منبع و مأخذ مفیدی برای مورخان، پژوهشگران، نویسندگان، اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان باشد افزود: این اثر همچنین می‌تواند دستمایه تولید آثار فرهنگی، هنری و ادبی در حوزه انقلاب اسلامی قرار گیرد.

وی اظهار کرد: محمدرضا کلانتری سرچشمه ‌ـ‌نویسنده، محقق و مدرس دانشگاه‌ـ نیز در جمع‌آوری تعدادی از اسناد، مدارک، عکس و ارائه نظرات اصلاحی، بهبود زاده را در تدوین این اثر یاری کرده است.

رئیس حوزه هنری یزد گفت: این نهاد سعی دارد با جمع‌آوری، مستندسازی و نمونه آفرینی آثار پژوهشی و روایی در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در راستای ثبت، ضبط و تدوین دقیق وقایع و خاطرات انقلاب و دفاع مقدس اقدام کند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.