شناسه : 149644245

آموزش بیش از دو هزار نفر توسط موسسات آموزشی خدمات گردشگری یزد در 9 ماهه گذشته سال 97


سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی یزد: در نه ماهه گذشته سالجاری، بیش از دو هزار نفر در موسسات آموزشی خدمات گردشگری یزد آموزش دیده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد: "هما خورشیدی" در این خصوص گفت: در نه ماهه گذشته سالجاری 53 دوره آموزشی در زمینه گردشگری توسط موسسات آموزشی، در قالب دوره ها و کارگاه های کوتاه مدت و در راستای توانمندسازی شاغلین صنعت گردشگری برگزار شده که تعداد 2150 نفر در این دوره ها شرکت نموده اند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در خصوص اهمیت آموزش در صنعت گردشگری گفت: توجه به موضوع آموزش در صنعت گردشگری امری است که به طور جدی باید دنبال شود. آموزش نیروی انسانی شاغل در بخش گردشگری بعنوان ارائه دهندگان خدمات گردشگری از اهمیت خاصی برخوردار است که باعث ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و جلب رضایت میهمان می شود. نیروهای انسانی شاغل در بخشهای مختلف صنعت گردشگری بطور مستقیم یا غیرمستقیم با گردشگران مواجه هستند و در حال حاضر با توسعه مقاطع مختلف دانشگاهی در رشته گردشگری امکان بهره مندی برای جوانان و افراد علاقمند به اشتغال در حوزه گردشگری میسر می شود.

خورشیدی در ادامه افزود: در حال حاضر در استان یزد چهار موسسه آموزش خدمات گردشگری در زمینه های آموزش راهنمایان گردشگری فرهنگی، راهنمایان طبیعت گردی، راهنمایان محلی، مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و مدیریت عمومی هتلداری با اخذ مجوز اصلی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور فعالیت می کنند که به منظور ارائه آموزشهای تخصصی به علاقمندان مبادرت به برگزاری دوره ها و کارگاههای آموزشی متنوع می نمایند.

وی در پایان با اشاره به اهمیت زمینه های ارتقاء سطح اطلاعات و به روز بودن آموزشها در این حوزه اظهار امیدواری کرد: کلیه موسسات آموزشی استان، برای ارتقاء و حفظ جایگاه خود، انطباق با شیوه های نوین آموزشی و ارائه  خدمات آموزشی با بالاترین کیفیت ممکن را مورد توجه قرار دهند.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.