شناسه : 153296392

آغاز طرح ویژه حمل و نقل نوروز از 25 اسفند / فعالیت مراکز معاینه فنی در نوروز


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد با اشاره به فعالیت مراکز مجاز مکانیزه معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین نیز در ایام تعطیلات نوروز در دو شیفت روزانه گفت: طرح ویژه حمل و نقل مسافران نوروزی از 25 اسفندماه جاری و تا 17 فروردین ماه سال 98 به مدت 22 روز اجرا می شود.

علی علیخانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: لیست کشیک های اداره کل راهداری مشخص شده و بر اساس آن در نوروز امسال کار خواهیم کرد تا بهترین خدمات ارائه شود.

وی افزود: در نوروز بکارگیری وسایل نقلیه مسافربری درون شهری، ادارات و سایر دستگاه‌ها برای جابجایی مسافران نوروزی ممنوع است و در صورت انجام، پلیس راه در این زمینه اعمال قانون خواهد کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد با اشاره به آمادگی کامل ناوگان حمل و نقل مسافر در تعطیلات نوروز تصریح کرد: پیش فروش بلیط از روز یکشنبه 12 اسفندماه بصورت حضوری و غیر حضوری (اینترنتی) آغاز شده و تمام هموطنان می‌توانند با مراجعه به سایت‌های اختصاصی و مشترک شرکت‌های حمل و نقل مسافربری، بدون نیاز به حضور در پایانه‌های مسافربری ، برای خرید و رزرو بلیت اقدام کنند

علیخانی تأکید کرد: تمام وسایل نقلیه مسافربری باید به وسایل و تجهیزات ایمنی از قبیل وسایل گرمایشی، زنجیر چرخ، برگ معاینه فنی و معتبر، کپسول آتش نشانی، جعبه کمک های اولیه، مثلث شبرنگ و چکش ایمنی مجهز باشند...

سختگیری در نظارت بر وسایل نقلیه مسافربری

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، یادآور شد: تیم های بازرسی و شرکت‌های مسافربری نظارت جدی بر عملکرد وسایل نقلیه مسافربری خواهند داشت و میزان سختگیری ها بالا خواهد بود.

این مسئول با اعلام شماره تماس 141 و سامانه 141 برای اطلاع رسانی به منظور دریافت کمک تصریح کرد: هر وسیله نقلیه اعم از مسافری و کالا، می تواند با این شماره و سامانه تماس بگیرد.

اولویت حمل و نقل بار با کالاهای اساسی و ضروری

مدیرکل راهداری با اشاره به مکاتبه با استاندار به منظور اعلام اولویت های حمل و نقل بار استان یادآور شد: در این ایام، حمل و نقل کالاهای ضروری، اساسی و نهاده های دامی در اولویت است.

علی علیخانی افزود: همچنین مکاتبه شده تا تأمین لاستیک ناوگان حمل و نقل مسافری در اولویت دستگاه های توزیع این کالا قرار گیرد.

وی درباره صدور پروانه عبور ترافیکی نیز اظهار داشت: در زمان سفرهای نوروزی، جابجایی محموله های ترافیکی دارای محدودیت است و صدور پروانه عبور ترافیکی باید با تشریفات خاص خود انجام شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای یزد در ادامه از فعال بودن مراکز مجاز مکانیزه معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین نیز در ایام تعطیلات نوروز در 2 شیفت روزانه خبر داد.

وی همچنین به وجود مجتمع های خدماتی در مسیر جاده ها نیز اشاره و به رانندگان توصیه کرد تا بعد از هر 2 ساعت رانندگی، 15 تا 20 دقیقه استراحت ضروری است تا اتفاقی نیفتد.

مدیرکل راهداری استان یزد اضافه کرد:

 

مسافران قبل از حرکت از وضعیت راه ها، اطلاع لازم را کسب کرده و علاوه بر معاینه فنی خودرو، تجهیزات ضروری به همراه داشته باشند و در حین مسافرت ضمن رعایت سرعت مطمئنه، به هشدارهای پلیس و راهداران توجه لازم داشته باشند.آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.