شناسه : 153230436

آغاز ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف رجبیه در مساجد شهرستان یزد


معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد از آغاز فرآیند ثبت نام اینترنتی مراسم معنوی اعتکاف رجبیه در شهرستان یزد خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد ، حجت الاسلام علی کارگر معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد ، با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رجب و ولادت با سعادت امام محمد باقر (ع) ، با اشاره به سنت حسنه اعتکاف گفت: در اسلام برای تزکیه و خودسازی مومنین عبادات بسیاری در نظر گرفته شده که یکی از این عبادات اعتکاف است.

وی افزود: اعتکاف یعنی شرایط به گونه ای از نظر مکان، زمان ، عمل و ... ایجاد شود تا فرد معتکف خود را بیشتر به خدا نزدیک کند.

کارگر با اشاره به ویژگی های برجسته اعتکاف اظهار داشت: از نظر زمانی اعتکاف در ایام ماه رجب و ایام البیض و از نظر مکانی در مسجد که خانه خداست برگزار می شود.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام مراسم معنوی اعتکاف به‌صورت اینترنتی از امروز در شهرستان یزد آغاز شده است، گفت: تقارن تعطیلات انتها و ابتدای سال با زمان برگزاری مراسم معنوی اعتکاف فرصت خوبی را جهت حضور علاقه‌مندان به شرکت در این مراسم معنوی فراهم کرده است.

کارگر با اشاره به نحوه ثبت‌نام در مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان یزد تصریح کرد: علاقه‌مندان به شرکت در مراسم معنوی اعتکاف از 8 صبح امروز 15 اسفند لغایت ساعت 12 شب 24 اسفندماه می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت تبیان یزد به نشانی tebyanyazd.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه ثبت‌نام در مراسم اعتکاف برای شهرستان یزد تنها به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: با شروع فرآیند ثبت نام و با توجه به شرایط زمانی خاص نام 8 مسجد در بخش خواهران و یک مسجد در بخش برادران همراه با ظرفیت آن ها بر روی سایت قرار گرفته است.

کارگر با اشاره به اعلام آمادگی 20 مسجد در سطح شهرستان یزد جهت میزبانی از معتکفین اظهارداشت: در صورت تکمیل ظرفیت مساجد موجود مساجد جدیدجایگزین خواهد شد.

وی با بیان اینکه با برنامه‌ریزهای صورت گرفته هزینه ثبت‌نام اعتکاف در سال جاری، برای هر نفر مبلغ 95 هزار تومان در نظر گرفته‌شده است، اذعان کرد: لازم است ثبت‌نام کنندگان فرم ثبت‌نام را به‌صورت کامل پر کنند؛ شرکت‌کنندگان در این مراسم معنوی پس از تکمیل فرم ثبت‌نام هزینه ثبت‌نام را به‌صورت اینترنتی پرداخت کرده و کد رهگیری دریافت می‌کنند.

این مقام مسئول در رابطه با نحوه ثبت‌نام جهت حضور در این مراسم معنوی در سایر شهرستان‌های استان گفت: با توجه به زیرساخت‌های موجود در برخی شهرستان‌ها ثبت‌نام به‌صورت اینترنتی و در برخی شهرستان‌ها به‌صورت حضوری انجام می‌شود.

کارگر  با بیان اینکه مراسم معنوی اعتکاف سال گذشته در 160 مسجد استان برگزار شد گفت: سال گذشته درمجموع بیش از 21 هزار نفر در مراسم معنوی اعتکاف استان یزد ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۷۰ درصد را خواهران و ۳۰ درصد را برادران تشکیل داده بودند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد تصریح کرد: پاسخ به سؤالات شرعی، برگزاری دعا، نیایش، نماز جماعت، درس‌هایی از نهج‌البلاغه و حلقه‌های معرفتی ازجمله برنامه‌های مراسم اعتکاف است.

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.