شناسه : 153569522

آغاز برگزاری نخستین جشنواره باجه های بانکی روستایی در 110 نقطه روستایی کشور از استان یزد


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد در آیین آغاز نخستین جشنواره باجه‌های بانکی روستایی، با تقدیر از عملکرد پست‌بانک، شعار و اهداف این جشنواره را نشان‌دهنده رویکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای توسعه اقتصاد و اشتغال روستایی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، اکرم فداکار، با بیان اینکه قرار است این جشنواره در 110 نقطه روستایی در سراسر کشور اجرا شود، انتخاب شعار «پست‌بانک ایران، پایگاه اقتصادی روستا برای رونق اقتصادی» را نشان‌دهنده رویکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و هدفگذاری برای تبدیل باجه‌های روستایی به یک پایگاه اقتصادی به معنای واقعی در روستاها برشمرد.

فداکار، با ابراز خرسندی از آغاز اجرای این برنامه ملی در استان یزد، با اشاره به گزارش مدیر شعب پست بانک در استان و کسب رتبه‌های برتر این مجموعه در استان و کشور، از عملکرد صادقانه و تلاش‌های ارزشمند مدیران و کارکنان مجموعه پست بانک در استان قدردانی کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، اهداف و عملکرد پست بانک را در راستای تحقق شعارهای کلیدی نظام مقدس جمهوری اسلامی برای برقراری عدالت و توسعه خدمات در دورترین نقاط کشور عنوان کرد و افزود: پست بانک تنها بانکی است که در دوردست ترین نقاط کشور شعبه و باجه دارد و با این گستردگی به روستاییان خدمات مالی می‌دهد.

نماینده ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان یزد، در ادامه، به اهداف و ثمرات خدمات پست بانک در روستاها، همچون تسهیل زندگی و افزایش رفاه روستاییان اشاره کرد و گفت: امیدواریم ارایه خدمات مالی پست بانک و دستیابی به این اهداف، موجب افزایش رضایت، حفظ جمعیت روستایی، توسعه بازار، رونق تولید و رشد اقتصاد کشور در راستای تحقق شعار سال جاری بشود.

رییس شورای مدیران فاوای استان یزد، برگزاری این جشنواره را یک حرکت نمادین و نقطه شروعی برای هدفگذاری‌های جدید و دستیابی به اهداف راهبردی پست بانک و وزارت ارتباطات دانست و ابراز امیدواری کرد این جشنواره بتواند با تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های بانک و همچنین تشریح خدمات بانک در حوزه روستایی، در دستیابی به اهداف و برنامه‌های دولت و بهبود کیفیت خدمات باجه ها به روستاییان عزیز موثر باشد.

فداکار در پایان با اشاره به شاخص‌ها و وضعیت آماری روستاهای استان در مقایسه با سایر استان‌ها، از تلاش برای تجدید منابع مالی و تامین بیشتر تجهیزات خودپرداز (ATM) برای روستاهای استان خبر داد.

بر اساس این گزارش، نخستین جشنواره باجه‌های بانکی روستایی، با هدف تقدیر از کارگزاران باجه‌های برتر و تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های بانک و اهداف سپرده‌ای باجه‌ها و همچنین تشریح خدمات بانک در حوزه روستائی در 110 روستای منتخب کشور، صبح روز چهارشنبه، 21 فرودین ماه، با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، فرماندار شهرستان اشکذر، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری، مدیر شعب پست‌بانک استان، بخشدار مرکزی شهرستان اشکذر و مسئولین باجه‌های بانکی شهرستان‌های اردکان، میبد و اشکذر در مجموعه بوم‌گردی روستای صدرآباد رستاق شهرستان اشکذر برگزار شد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.