شناسه : 153835122

آغاز بازرسی طرح ویژه ماه رمضان


مدیرکل اداره استاندارد استان یزد گفت : طرح بازرسی و نمونه برداری ویژه به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان در سطح بازارتمامی مناطق استان یزد آغاز شد.

محمد حسین ماجدی اردکانی در مصاحبه با خبرنگاران صدا و سیمای مرکز یزد افزود: اين طرح ویژه که تا پایان ماه مبارك رمضان ادامه دارد ، ازكالاهاي پرمصرف مشمول استانداردهای اجباری و تشویقی این ایام که در مراكز توزیع وفروش ، به مردم ارائه  می گردد بازرسي و نمونه برداري انجام مي شود.

وی در خصوص جزئیات بازرسی و نمونه برداری گفت: انواع فرآورده هاي  لبني، شكر،  زعفران، روغن سرخ كردني ،روغن در حال پخت زولبیا،بامیه،انواع نبات ،زولبيا و باميه،انواع خرما و حلواه ارده،شربت پرتغال و آناناس کالاهای مشمول این طرح هستند.

 این مقام مسئول ادامه  داد:البته در طول سال نیز ، بازرسان و کارشناسان تحت پوشش اداره کل در قالب طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد سازی) در سطح بازار استان مشغول بازرسی و نمونه برداری هستند ، ولی در ماه مبارک رمضان به دلیل حساسیت مصرف کالاها ، خصوصاً درحوزه صنایع غذایی ، این طرح حالت ضربتی وویژه دارد.

دبیر کارگروه استاندارد سازی و ارتقائ کیفیت کالا و خدمات استان یزد در پایان گفت:متعاقب با زرسی ها و نمونه برداری هایی که صورت می پذیرد، کارشناسان استاندارد می توانند از طریق آزمونها و کنترل های که برروی مواد مصرفی مردم انجام می دهنداز رسیدن مواد غذایی ، سالم ،بهداشتی و با کیفیت به دست شهروندان روزه دار استان ،اطمینان حاصل نمایند،ضمن این که به دلیل ویژه بودن طرح ،صدور نتایج آزمون و گزارش موارد مربوطه دراسرع وقت انجام می شود.

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.