شناسه : 153564741

استقبال بی نظیر خانواده های یزدی از بیمارستان خرس عروسکی


برنامه بیمارستان خرس عروسکی ( TBH) برای اولین بار در استان یزد، به مدت ۳روز از ۲۱ تا ۲۳ فروردین ماه جاری ویژه کودکان ۳ تا ۷ در سالن همایش‌های باقرالعلوم دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد برگزارشد.

به گزارش وب دا-یزد- دکتر علی دهقانی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد روز جمعه ۲۳ فروردین ماه در مراسم اختتامیه این برنامه ضمن تشکر از تلاشهای بی وقفه دانشجویان در برگزاری این برنامه اظهارکرد: دانشگاه علوم پزشکی یزد سومین دانشگاه مجری این برنامه در کشور بود که با همکاری دانشجویان و ارگانهای مرتبط به نحو احسن و بهترین شکل در سطح کشور برگزار شد.
وی با اشاره به اهداف برگزاری بیمارستان خرس عروسکی از جمله آشنایی روانی کودکان زیردبستان، آمادگی خانواده های آنها در محیط های درمانی همچنین پیشگیری از ترس مجموعه خانواده ها و کودکان زیر ۷سال از محیط های درمانی اظهارامیدواری کرد: اهداف این برنامه به زودی در آینده وسعت پیداکند.
وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از تشریک مساعی دانشجویان در برگزاری این برنامه بیان داشت: انجام چنین کارهای گروهی سرچشمه و پیش مقدمه برای تلاش بیشتر آینده سازان کشور است.
شایان ذکراست، این برنامه برای کودکان جامعه هدف ( ۱تا۷ سال)، فضای بیمارستانی شبیه سازی می‌شود تا کودکان به همراه عروسک های خود وارد محیط شده و با فضای بیمارستان بیشتر آشنا شوند. در این برنامه علاوه بر آموزش‌های لازم به کودک، فرهنگ سازی سلامت نیز برای این کودکان انجام شد.

شایان ذکر است، ایجاد اتاق بازی برای کودکان، آموزش رفتار با کودک در محیط های درمانی، برگزاری کارگاه مهارت‌های فرزندپروری ویژه والدین و همچنین انجام تست ارزیابی آگاهی کودکان و والدین از مهمترین فعالیت های این برنامه بود.

گفتنی است، این برنامه توسط کانون خیریه امام علی(ع)، تشکل نسل نو، انجمن علمی پزشکی و سایر انجمن علمی‌های دانشگاه علوم پزشکی یزد و با همکاری استانداری، اداره فرهنگی و ورزشی شهرداری یزد از ۲۱ تا ۲۳ فروردین ماه در سالن همایش‌های باقرالعلوم برگزار شد.
گفتنی است، در پایان این مراسم از کادراجرایی بیمارستان خرس عروسکی یزد تجلیل شد.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.