شناسه : 153230731
استاندار یزد در آیین افتتاحیه جشن نیکوکاری:

استان یزد همواره به سرمایه اجتماعی خوبش شناخته می شود


استاندار یزد در مراسم افتتاحیه جشن نیکوکاری که در دبیرستان دخترانه نمونه دولتی حضرت زهرا(س) برگزار شد گفت: استان یزد همواره به سرمایه اجتماعی خوبش شناخته می شود و یکی از وجوه و نمادهای اصلی این سرمایه اجتماعی را در انجام کارهای خیر شاهد هستیم.

به گزارش سايت خبری کمیته امداد، محمد علی طالبی، استاندار یزد با بیان اینکه در طول تاریخ شاهد کارهای نیکی هستیم که از مردم نیک اندیش استان یزد سرزده است، گفت: استان یزد همواره به سرمایه اجتماعی خوبش شناخته می شود و یکی از وجوه و نمادهای اصلی این سرمایه اجتماعی را در انجام کارهای خیر شاهد هستیم.

وی افزود: آن روزی که در هیچ جایی از کشور اثری از تشکل های مردم نهاد نبود، در یزد انجمن های خیریه ای وجود داشت که به صورت رسمی و غیر رسمی وظیفه و مسئولیت کمک به نیازمندان را برعهده داشتند و این نشان دهنده روحیه بالای مردم استان در امور خیر و نیکوکاری است.

استاندار یزد بیان کرد: خوشحال هستیم که امروز نمونه ای از روحیه نیکوکاری و خیراندیشی در قالب جشن نیکوکاری پایه گذاری و به نسل جدید و دانش آموزان منتقل شده است.

وی ادامه داد: از همان آغاز ورود دانش آموزان به مدرسه و در طول سال تحصیلی با اجرای برنامه های متنوع زمینه لازم برای نیکوکاری آن ها در مناسبت های مختلف به وجود می آید و فرصت مناسب برای اندیشیدن به کارهای نیک و فکر کردن به مشکلات و مسائلی که هم نوعان خودشان با آن مواجه هستند فراهم می شود.

طالبی با اشاره به شرایط و مشکلات خاص اقتصادی و معیشتی که جامعه با آن روبرو شده اند، بیان کرد: جشن نیکوکاری در چنین موقعیت و زمانی، فرصت مناسبی را ایجاد کرده است تا حداکثر تلاش برای کمک به محرومان و خانواده های نیازمند انجام شود و هر کس به سهم خودش در این خصوص مشارکت کند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد مسئولیت اصلی در رسیدگی به امور محرومان را برعهده دارد، گفت: امیدواریم با همراهی دستگاه های اجرایی و موسسات و انجمن های خیریه در کنار تلاش ارزنده کمیته امداد به زودی محدودیت ها و مشکلات رفع شود و شاهد فضای با نشاط اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در سطح جامعه باشیم.

 استاندار یزد افزود: خانواده ها و دانش آموزان نیازمند در مناسبت های مختلف به ویژه عید نوروز انتظار دارند همانند دیگران زندگی شاد و با نشاطی را داشته باشند، بنابراین باید همه تلاش کنیم فضای با نشاطی را برای همه خانواده ها در استان فراهم کنیم. 

سید ابوالفضل موسوی بیوکی نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ملی و معنوی گفت: در آغازچهلمین سال دوم انقلاب اسلامی که به گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری نام نهاده شد، بیانات ارزشمندی برای حرکت و رسیدن به نقطه عطف انقلاب عنوان شد و تاکید ایشان بر روی نیروی جوان است.

وی ادامه داد: دانش آموران و نخبگان یزدی نقش موثری در مسیر سازندگی کشور برعهده دارند و امیدواریم در هفته احسان و نیکوکاری با اندیشه و فکر جوانان، نیکوکاری جلوه دیگری پیداکند، طرح هایی که از اندیشمندان نوجوان و جوان ارائه می شود بسیار راهگشا است.

مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی افزود: در جشن نیکوکاری سال 97 با دانش آموزان پیمان ببندیم که با بهره گیری و شکوفایی اندیشه های جوان آینده کشور را بسازیم.

محسن علیزاده، مدیرکل کمیته امداد استان یزد نیز در حاشیه این مراسم با بیان اینکه امروز جشن نیکوکاری در مدارس سطح استان آغاز شد، افزود: فردا پنجشنبه 16 اسفند ماه پایگاه های جشن نیکوکاری در سطح شهرها و روستاها و روز جمعه در میعادگاه های نماز جمعه آماده دریافت هدایای مردم نیکوکار هستند.

وی بیان کرد: به دلیل تقارن هفته احسان و نیکوکاری و روز درختکاری، روز پنجشنبه وجمعه این هفته در اقدامی نو آورانه همشهریان نیکوکار یزدی می توانند با مراجعه به پایگاه های نیکوکاری کمیته امداد  در کنار اهدای کمک های خود به خانواده های نیازمند، نهال رایگاه دریافت کنند.

  مدیرکل کمیته امداد استان یزد یادآورشد: قبل از برگزاری جشن نیکوکاری، اصناف استان یزد در اقدامی خیرخواهانه چهار هزار بن 100 هزار تومانی پوشاک در بین دانش آموزان نیازمند مدارس توزیع کردند.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.