شناسه : 153201240

آزمون جامع گردشگری در یزد برگزار شد


آزمون جامع راهنمایان ایرانگردی، جهانگردی و مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری روز جمعه دهم اسفندماه سالجاری همزمان با دیگر استان ها در یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد این آزمون با شرکت یکصد و شصت وشش نفر دانش‌آموخته از آموزشگاه ‌های گردشگری زیر پوشش این اداره‌کل در دو رشته مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان ایرانگردی، جهانگردی با نظارت مستقیم این اداره کل در محل سازمان جهاد دانشگاهی برگزار شد.

"هما خورشیدی"سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد گفت: در این دوره از برگزاری آزمون جامع هماهنگ استان، تعداد یکصد و سی و شش نفر در رشته راهنمایان ایرانگردی، جهانگردی و تعداد سی نفر در رشته مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی شرکت نمودند.

این مقام مسئول تصریح نمود: هدف از برگزاری این آزمون افزایش سطح علمی و آموزشی فعالان حوزه گردشگری استان می باشد و یکی از عوامل مؤثر در توسعه صنعت گردشگری، استفاده از نیروهای علمی و متخصص و ارائه آموزش‌های تخصصی است.

وی خاطرنشان ساخت: شرکت‌کنندگان در این آزمون، پس از قبولی و دریافت گواهینامه مربوطه از این اداره کل مجوز فعالیت در حوزه ‌های تخصصی گردشگری را کسب خواهند نمود.

گفتنی است: این آزمون براساس دستورالعمل برگزاری آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری با همکاری اداره کل استان و جهاد دانشگاهی در دو نوبت از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۳ روز جمعه ۱۰ اسفند ماه بطور هماهنگ در سراسر کشور برگزار شده است.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.