شناسه : 153527087

ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان یزد بر اساس شاخص «تحول دیجیتال»


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد از افزوده شدن شاخص تحول دیجیتال به شاخص‌های ارزیابی دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، اکرم فداکار، با اشاره به مصوبه ششمین نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان درباره ارزیابی عملکرد سالیانه دستگاه‌های اجرایی بر اساس شاخص‌های ویژه استانی گفت: در نشستی به میزبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، درباره ارزیابی اقدامات برجسته دستگاه های استانی در زمینه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان در قالب شاخص‌های اختصاصی دستگاه گفت‌وگو شد.

فداکار افزود: براساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور، در ارزیابی عملکرد سالیانه دستگاه‌های اجرایی در قالب جشنواره شهید رجایی، شاخص‌های ویژه استانی تا سقف 200 امتیاز به شاخص‌های اختصاصی دستگاه ها اضافه شده است.

عضو شورای راهبری توسعه مدیریت استان یزد به مصوبه ششمین نشست این شورا، در مورخ چهارم اسفند ماه 97 که به ریاست استاندار محترم برگزار شد، اشاره کرد و گفت: براساس نظر استاندار و با تصمیم شورا، اقدامات برجسته دستگاه های استانی در زمینه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان در قالب این شاخص ارزیابی خواهند شد.

فداکار یادآور شد: همچنین، بنا به مصوبه شورا، کمیته مشترکی با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، رییس دانشگاه یزد، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تحول اداری استانداری و معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، برای تدوین چک لیست و شیوه نامه ارزیابی این شاخص تشکیل گردید.

به گفته فداکار، در نشست اخیر این کمیته، «تحول دیجیتال» به عنوان یکی از محورها تعیین شد تا اقدامات برجسته دستگاه‌های استانی در مسیر تحول دیجیتال ارزیابی شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، تحول دیجیتال را تغییری بزرگ در کسب‌وکار و عملکرد یک سازمان، با استفاده از فناوری‌های نو و تحول‌آفرین مانند اپلیکیشن‌های موبایل، رسانه‌های اجتماعی، هوش مصنوعی، تحلیل داده ها، اینترنت اشیا، رایانش ابری، بلاک‌چین و ... دانست بگونه‌ای که این فناوری‌ها، مدل کسب‌وکار، فرآیندهای عملیاتی و تجربیات مشتریان، کارکنان و شهروندان را زیر و رو کند.

فداکار با بیان اینکه به گفته صاحبنظران تحول دیجیتال، چالش‌های این حوزه بیش از آنکه فناورانه باشد انسانی است؛ افزود: مهمترین عامل موفقیت یا مانع عدم موفقیت در تحول دیجیتال، «فرهنگ» است.

وی در پایان با اشاره به اینکه تحول دیجیتال در هر سازمان، بسته به ماهیت، صنعت، زنجیره ارزش و زیست بوم های مرتبط، می‌تواند معنی متفاوتی داشته باشد، آمادگی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات را برای همکاری لازم با دستگاه‌ها و برگزاری نشست‌های فرهنگسازی و آموزشی ترویجی ویژه مدیران اعلام کرد.

گفتنی است نشست کمیته تدوین شاخص‌های ویژه استانی در ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان یزد، روز پنجشنبه، هفتم فروردین ماه جاری در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.