شناسه : 153426428

آخرین جلسه نمایندگی بنیاد بین المللی غدیراستان یزد در سال 1397 برگزار شد


آخرین جلسه نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر استان یزد در سال 1397 با حضور اعضاءدر محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، آخرین جلسه نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر استان یزد در سال 1397 با حضور اعضاءدر محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام سید محمد شریف حسینی کوهستانی با تبریک ایام با اشاره به ابلاغ برنامه های بزرگداشت سالروز ولادت حضرت علی (ع) از سوی دفتر بنیاد بین المللی غدیر گفت: ترویج مناقب و سیره امیرالمومنین(ع) از اولویت های مهم اعلام شده در این برنامه ها می باشد.

وی افزود: دعوت و فرخوان عمومی جهت قرائت زیارت امین الله و ترویج معارف آن، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی هنری، فضاسازی شهری، تیین موضوع کار و تلاش علوی و ... از جمله برنامه های پیشنهادی می باشد.

حسینی کوهستانی اظهارداشت: باید نتایج این برنامه ها آشنایی بیشتر عموم جامعه با سیره و سنت علوی و به کار بستن آن در زندگی باشد.

درادامه عباس ملازینلی اظهار داشت: نوروز امسال مزین و مبارک به دو میلاد ارزشمند شده و این بحث را به عنوان میلاد تا میلاد در نظر گرفته شده و طرح‌های متعددی در این زمینه اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به اینکه این طرح در مساجد و حسینه‌های مختلف شهر برگزار می‌شود عنوان کرد: جشن ویژه‌ای در بازارچه کوثر در محل ترمینال قدیم یزد برگزار می‌شود.

وی به اهمیت برنامه‌ریزی برای برگزاری جشن‌های مختلف در این ایام تاکید کرد و افزودک شب میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) جشن بزرگی در میدان امیرچقماق و از سوی سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی برگزار می‌شود.

ملازینلی با بیان اینکه طرح خشت خشت تا بهشت یکی از طرح‌هایی است که برای سال آینده در نظر گرفته شده گفت: هر ماه با یک عنوان و ملقب به خشت در نظر گرفته می‌شود که این عناوین هم برگرفته از ارزش‌های مذهبی و دینی شهر دیده شده است.

در ادامه هر یک از  اعضاء حاضر در جلسه به بیان نظرات و دیدگاه های خود در خصوص مسائل مطرح شده پرداختند.

در پایان آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی اظهار داشت: ائمه جماعت از الان برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند که در تمام مساجد جشن به مناسبت میلاد حضرت علی(ع) برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه این جشن را به عهده جوانان محل گذاشته شود گفت: هیئت امنا و پیش‌نمازهای مساجد جوانان را دریافت کنند و از آنها بخواهند که برنامه‌ریزی برای این جشن را انجام دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد خاطرنشان کردک تمام اجرای جشن هم بر عهده جوانان باشد و شعر و سرود و صحبت در این رابطه هم توسط جوانان انجام شود تا به این صورت بتوان جوانان محل را به مساجد جذب کرد.

وی با بیان اینکه مساجد در جشن‌ها فعال شوند و در تمام اعیاد و میلاد ائمه اطهار(ع) جشن‌ها به صورت پرشور برگزار کنند خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که باید حتما در این مراسم به آن توجه شود، بحث بیان احادیث حضرت امام علی(ع) در مساجد و جشن‌ها است.

 

امام جمعه یزد تصریح کرد: کلیپ‌هایی از داستان‌های ایثاگری امیرالمومنین(ع)، عبادت‌ها و کمک‌های شبانه به محرومان و موارد مختلف دیگر تولید و در اختیار مردم قرار گیرد تا زمینه آشنایی هرچه بیشتر مردم با سیره آن حضرت فراهم شود.

 

رئیس بنیاد بین‌المللی غدیر یزد تصریح کرد: در تلویزیون‌های خیابانی که در سطح شهر هست هم این کلیپ‌ها اجرایی شود و برای مردم پخش شود تا از تمام ظرفیت‌ها برای این موضوع بهره گیری شده باشد.

ناصری یزدی عنوان کرد: در بحث حدیث ثقلین باید کار بیشتری صورت گیرد و زمینه‌ای فراهم شود که همه این حدیث را که مورد تایید اهل سنت و شیعه هست را بررسی کنیم.

 

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.