شناسه : 151358386
دستاوردهای انقلاب اسلامی در کمیته امداد ابرکوه؛

احداث و بازسازی 3هزار مسکن مددجویی در کمیته امداد ابرکوه/خارج شدن 50خانوار خودکفا از چرخه مستمری‌بگیران در چند سال اخیر


رئیس کمیته امداد ابرکوه، گفت : ازآنجاکه هدف این نهاد توانمندسازی خانواده‌ها است، با پرداخت وام‌های خودکفایی و اشتغال‌زایی در چند سال اخیر، 50 خانوار خودکفا از چرخه مستمری‌بگیران امداد خارج شدند.

رئیس کمیته امداد ابرکوه، گفت : ازآنجاکه هدف این نهاد توانمندسازی خانواده‌ها است، با پرداخت وام‌های خودکفایی و اشتغال‌زایی در چند سال اخیر، 50 خانوار خودکفا از چرخه مستمری‌بگیران امداد خارج شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،سید جلال حسینی، رئیس کمیته امداد ابرکوه، با ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد در طول 40 سال انقلاب اظهار کرد: این نهاد بیست‌ودو روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به‌فرمان امام خمینی (ره) تأسیس و شاخه‌های آن در استان‌ها و شهرستان‌ها ایجاد شد. افراد نیازمند توسط معتمدین و پیشکسوتان محلات شناسایی و تحت پوشش حمایتی و طرح‌های شهید رجایی قرار گرفتند.

توانمندسازی و خودکفایی خانواده‌ها هدف اصلی کمیته امداد

حسینی گفت : ازآنجاکه مددجویان بیشتر در زمینه مواد غذایی و پوشاکی تأمین می‌شدند، برنامه توانمندسازی خانواده‌ها بیشتر با رویکرد تأمین شغل و مسکن و ارائه خدمات فرهنگی، آموزشی و اجتماعی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود : برگزاری دوره‌های آموزشی در مباحث مختلف، کلاس‌های تقویت درسی، مهارت‌های زندگی بعضاً با همکاری فنی حرفه‌ای در انواع رشته‌ها، تربیت حافظان جز و کل قرآن کریم و... ازجمله فعالیت‌های فرهنگی است که در کانون فعال فرهنگی تربیتی شهید چمران برگزار می‌شود.

رئیس کمیته امداد ابرکوه، خاطرنشان کرد : ارائه خدمات در زمینه تحصیلی تربیتی، اردویی و آموزش خانواده به 800 دانش‌آموز و دانشجو در کانون شهید چمران را از دیگر برنامه‌های این نهاد در شهرستان عنوان کرد.

یک هزار و 400 خانوار مستمری‌بگیر دائمی تحت پوشش کمیته امداد ابرکوه/ 3 هزار و 500 حامی در طرح اکرام و محسنین
حسینی بیان کرد : در حال حاضر 2 هزار خانوار در قالب 3 هزار و 778 نفر تحت پوشش هستند، که یک هزار و 400 خانوار به‌صورت مستمری‌بگیر دائمی و 600 خانوار دیگر زیر نظر طرح تبصره چهارده به سر می‌برند.

وی ادامه داد : احداث، تأمین و بازسازی بیش از 3 هزار مسکن مددجویی بااعتبار 50 میلیارد ریال در طول 40 سال انقلاب و همکاری 3 هزار و 500 نفر حامی جمعاً با پرداخت ماهیانه 500 میلیون ریال در طرح‌های محسنین و اکرام را یکی دیگر از اقدامات اساسی کمیته امداد ابرکوه بیان کرد.

حسینی، با اشاره به اجرای طرح‌های کوثر، حِبه، عقیقه و نذورات، گفت: تاکنون 14 هزار صندوق صدقات بزرگ، متوسط و کوچک در شهرستان با درآمد ماهیانه 400 میلیون ریال وجود داشته که در حال الکترونیک شدن است.

حمایت کمیته امداد از 135 کودک زیر شش سال دچار سوءتغذیه در شهرستان

مدیر کمیته امداد ابرکوه، عنوان کرد : پرداخت ماهیانه 920 هزار ریال سبد کالا به هر یک از 135 کودک زیر شش سال دچار سوءتغذیه، قرار گرفتن 100 خانوار تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی، 332 مددجوی شهری تحت پوشش بیمه درمانی امداد و 116 مددجوی روستایی تحت پوشش صندوق بیمه عشایر و روستائیان، نمونه خدمات کمیته امداد ابرکوه بعد از انقلاب است.

وی تأکید کرد : بهره‌مندی تعداد 500 نوعروس از خدمات جهیزیه به مبلغ 20 میلیارد ریال از حوزه امور توانمندسازی و پرداخت 16 میلیارد ریال هدیه ازدواج به 200 داماد، باهدف فرهنگ‌سازی و فراهم کردن زمینه ازدواج جوانان اجراشده است.

خارج شدن 50 خانوار خودکفا از چرخه مستمری‌بگیران امداد

حسینی، ضمن بیان این مطلب که هرساله 50 خانوار خودکفا و از چرخه مستمری‌بگیری امداد خارج می‌شوند، گفت : تاکنون مبلغ 40 میلیارد ریال وام کارگشایی به تعداد 4 هزار مورد و مبلغ 4 میلیارد ریال در طرح اشتغال و خودکفایی به چهارصد خانوار پرداخت‌شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان، در ادامه به کمک ماهیانه 400 میلیون ریالی مشارکت‌های مردمی اشاره کرد و افزود : صددرصد این درآمدها در قالب طرح‌های فرهنگی، جهیزیه، درمان، مسکن و موردی هزینه می‌شود.

راه‌اندازی 4 مرکز نیکوکاری در ابرکوه و بخش بهمن

وی، در پایان راه‌اندازی 3 مرکز نیکوکاری در ابرکوه و یک مرکز در بخش بهمن، برگزاری جشن عاطفه‌ها قبل از مهرماه و جشن نیکوکاری قبل از پایان سال در روز تأسیس این نهاد، ارائه خدمات مشاوره‌ای و حقوقی، انشعاب آب، برق و گاز به مددجویان، توزیع بسته‌های غذایی در مناسبت‌های مختلف به‌ویژه در ماه مبارک رمضان با کمک خیّرین را از دیگر خدمات کمیته امداد شهرستان ابرکوه عنوان کرد.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.