شناسه : 153217084
معاون امور جوانان هلال احمر استان یزد خبر داد:

اجرای هفتمین مرحله طرح ملی دادرس در بیش از 76 آموزشگاه استان / آموزش بیش از 3100 دانش آموز


معاون امور جوانان از آغاز هفتمین مرحله مقدماتی المپیاد طرح ملی دادرس در بیش از 76 آموزشگاه استان یزد و اموزش بیش از 3100 دانش آموز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ سید جواد میرحسینی معاون امور جوانان هلال احمر استان یزد طرح "دادرس" را از موثرترین طرح های ملی مشترک بین سازمان جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش عنوان کرد و بیان داشت: این طرح با هدف تبیین و تقویت خودامدادی و دگرامدادی در بین دانش آموزان پایه هشتم اجرا می گردد.

معاون امور جوانان هلال احمر استان یزد گفت : این طرح از مهرماه سال 97 در مدارس استان یزد اجرا که در این طرح  دانش‌آموزان توسط مربیان با هشت مهارت مربوط به کمک‌های اولیه از قبیل پناه‌گیری، تخلیه اضطراری، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، پانسمان و بانداژ، آتل‌بندی، حمل مصدوم، اطفای حریق و چادرزنی آشنا شدند.

میرحسینی گفت :  هفتمین مرحله طرح ملی دادرس در بیش از 76 آموزشگاه ( 36 آموزشگاه پسرانه ، و 40 آموزشگاه دخترانه ) و تعداد 3192 دانش آموز ( 1573 دانش آموز پسر ، 1619 دانش آموز دحتر ) و 214 تیم ( 105 تیم پسرانه و 109 تیم دخترانه ) اجرا شد.

وی بیان داشت :پس از تشکیل تیم‌ های ۱۴ نفره در مدارس این تیم ‌ها وارد مرحله شهرستانی می‌‌شوندکه این رقابت ‌ها بزرگترین آزمون مهارتی است که برای دانش ‌آموزان در سراسر کشور انجام می ‌شود.

معاون امور جوانان هلال احمر استان یزد خاطر نشان کرد : در ابتدای سال 98 تیم‌ های برتر دانش ‌آموزی در مرحله شهرستانی  وارد مرحله استانی شده و تیمهای منتخب در مرحله کشوری در تابستان که  با عنوان المپیاد آماده برگزار می‌شود، به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

شایان ذکر است در حال حاضر المپیاد شهرستانی در شعب هلال احمر استان در حال برگزاری است .

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.