شناسه : 153607644
قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد خبر داد:

اجرای طرح‌های مختلف مشارکتی در ماه مبارک رمضان


قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد گفت: طرح‌های مختلف مشارکتی از جمله جشن رمضان، اکرام ایتام و اطعام نیازمندان، همیان مولاو مفتاح الجنه با مشارکت مردم نیکوکار استان یزد در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدحسین باقریان، قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد در جمع هیئت‌رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان یزد که با حضور مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد برگزار شد گفت: طرح‌های مختلف مشارکتی از جمله جشن رمضان، اکرام ایتام و اطعام نیازمندان، همیان مولاو مفتاح الجنه با مشارکت مردم نیکوکار استان یزد در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

وی در این جلسه که باهدف هم‌اندیشی در مورد برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های ماه مبارک رمضان برگزار شد بیان کرد: کمیته امداد در طی سال به‌ویژه ماه مبارک رمضان برنامه‌های مختلفی برای ترویج فرهنگ انفاق، احسان، نیکوکاری و خدمت‌رسانی به نیازمندان دارد، طرح همیان مولا ازجمله این برنامه‌هاست و امسال به همین منظور 50 هزار کیسه همیان مولا در بین اقشار مختلف مردم توزیع می‌شود و نیکوکاران کمک‌های اهدایی را درون این کیسه‌ها قرار داده و به کمیته امداد تحویل می‌دهند، این نهاد در کوتاه‌ترین زمان نسبت به توزیع اقلام و مواد غذایی اهدایی به نیازمندان اقدام می‌کند.

قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد ادامه داد: حامی یابی و مشارکت نیکوکاران در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین نیز از اهمیت ویژه‌ای در ماه مبارک رمضان برخوردار است و این موضوع در شب‌های قدر جلوه بیشتری پیدا می‌کند.

 وی بابیان اینکه نیکوکاران یزدی می‌توانند در تأمین نیازهای ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم با این نهاد همکاری کنند، افزود: ۱۴ هزار و ۳۳۰ حامی نیکوکار در استان یزد حمایت ۴۱۵۲ یتیم و فرزند نیازمند غیر یتیم را در قالب طرح «اکرام ایتام» و «محسنین» بر عهده‌دارند.

قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد ادامه داد: طرح اکرام ایتام ازجمله طرح‌های حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت حداقل ۵۰ هزار تومان به‌صورت ماهیانه، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم تحت حمایت را به‌عنوان فرزندان معنوی خود عهده‌دار شوند، طرح محسنین نیز از دیگر طرح‌های مشارکتی کمیته امداد برای حمایت از فرزندان نیازمند غیر یتیم دارای سرپرست بیمار و ازکارافتاده است.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از فرصت‌ها برای رفع مشکلات محرومان ادامه داد: طرح مفتاح الجنه از دیگر طرح‌های موردتوجه در ماه مبارک رمضان است و خیران و مسئولان می‌توانند در قالب این طرح در منازل مددجویان تحت حمایت این نهاد حضور پیدا کنند و ضمن مؤانست و هم‌نشینی با نیازمندان از نزدیک مشکلات آنان را موردبررسی قرار دهند.

 قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد یادآور شد: برگزاری جشن رمضان در شهرستان‌ها، راه‌اندازی پویش مردمی برای تأمین مایحتاج ضروری محرومان و اطعام و افطار اقشار نیازمند از دیگر برنامه‌های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان است.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.