شناسه : 149656094

اجرای بیش از 450 برنامه فرهنگی ورزشی در استان یزد در ایام الله دهه مبارک فجر


معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان یزد از برگزاری بیش از 450 برنامه فرهنگی ورزشی در ایام الله دهه مبارک فجر در استان خبر داد.

سیداحمد هاشمی با اشاره به اینکه در طول چهار دهه گذشته اتفاقات بسیار خوبی در ورزش استان یزد رخ داده است، اظهار داشت: یکی از مهمترین اتفاقات، ماندگار شدن باشگاه‌های ورزشی است به نحوی که امروز شاهد برپایی جشن ۱۰ سالگی برخی باشگاه‌ها هستیم در حالی که پیش از این باشگاه‌ها سازماندهی مناسبی نداشتند و فعالیت آنها ماندگاری نداشت.

وی با بیان اینکه در گذشته باشگاه در استان وجود داشت اما شاکله باشگاهی نداشتند، افزود: رویه ورزش به سمتی می‌رود که باشگاه‌های استان پایدارتر خواهند شد و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ورود باشگاهداران به عرصه ورزش تسهیل می‌شود.

هاشمی یادآور شد: به نظر می‌رسد فرهنگ و بینش ورزشی نیز در بین مردم استان ارتقاء یافته و این خود نویدبخش آینده‌ای بهتر برای ورزش استان است.

به گفته معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان یزد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 450 برنامه در بخش های مختلف در حوزه ورزش با همکاری هیات ها و ورزشکاران برگزار می شود.

سید احمد هاشمی افزود: همایش پیاده روی خانوادگی، برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی، جشن ها و جشنواره ها، تجلیل و حضور جامعه ورزش در راهپیمایی 22 بهمن از جمله این برنامه هاست.

این مسئول تصریح کرد: یزد از میان 31 استان در جشنواره استعدادیابی کشور رتبه ششم را کسب کرد که جایگاه خوبی است و نشان دهنده ظرفیت بالای ورزش در استان هست.

هاشمی خاطر نشان کرد: فعالیت 450 باشگاه فرهنگی ورزشی و فعالیت سالانه در رشته های مختلف و ساماندهی آنها از جمله اولویت هاست.

معاون توسعه ورزش اداره ورزش و جوانان استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برخی از برنامه‌های ورزشی در ایام دهه فجر پرداخت و اظهار داشت: تجهیز ۴۰ خانه ورزش در سطح استان، برگزاری همایش پیاده‌روی در همه شهرستان‌های استان یزد با اعتبار یک میلیارد ریال، برگزاری سه جشنواره بومی و محلی و برگزاری مسابقات ورزش از جمله این برنامه ها است.

هاشمی خاطرنشان کرد: در این ایام همچنین ۷۰۰ مسابقه در قالب ۴۵۰ برنامه در دهه فجر برگزار می‌شود.

وی از برگزاری مسابقات ورزشی کارمندان دولت خبر داد و یادآور شد: هزار و ۹۰۰ نفر از کارمندان دولت در این رقابت‌ها شرکت می کنند.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.