شناسه : 153766219

اجرای آیین نکوداشت و بهداشت در ۲۷۰۰ مسجد یزد


معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی یزد از اجرای آیین نکوداشت و بهداشت در ۲ هزار و ۷۰۰ باب مساجد شهری و روستایی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، حجت‌الاسلام علی کارگر، معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: بنا به سنتی هر ساله آیین غباروبی مساجد در آستانه ماه مبارک رمضان در سطح مساجد استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه آیین نکوداشت و بهداشت در ۲ هزار و ۷۰۰ باب مساجد شهری و روستایی استان برگزار می شود افزود: این طرح به صورت مردمی و با حضور جوانان و همکاری هیات امنای مساجد تا پایان ماه شعبان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه این طرح از ۸ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا دوشنبه هفته آینده ادامه دارد افزود: در اجرای این طرح نسبت به غبارروبی و عطر افشانی، نظافت فضای داخلی و بیرونی، تعویض مهرهای فرسوده و زیباسازی مساجد اقدام می‌شود.

این مسئول فرهنگی با اشاره به اینکه در استان سه هزار مسجد وجود دارد، بیان کرد: به مناسبت ماه رمضان در ۹۰ درصد مساجد فعالیت‌های دینی و فرهنگی برگزار می‌شود.

کارگر از اقامه نمارجماعت، پاسخ به سئوال و شبهه، مشاوره و برگزاری مسابقه‌های مختلف با همکاری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در ماه رمضان خبر داد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.