شناسه : 153550336

هیات مذهبی استان یزد بالغ بر یکصد میلیون تومان کمک نقدی به مناطق سیل زده ارسال کردند


رئیس شورای هیات مذهبی استان یزد گفت: هیات مذهبی استان از آغاز شروع جمع آوری کمک‌ها برای مناطق آسیب دیده بالغ بر یکصد میلیون تومان کمک نقدی به این مناطق ارسال کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، جلسه شورای هیات مذهبی شهرستان یزد با موضوع جمع آوری کمک برای مناطق سیل زده در محل سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

درابتدای این نشست حجت الاسلام علی کارگر معاونت فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد با تبریک اعیاد شعبانیه ضمن تقدیر از کمک‌های مردم استان به مناطق سیل زده گفت: مردم استان یزد همیشه در بحران‌های مختلف در کمک به هموطنان خود پیشگام بوده‌اند.

وی با اشاره به جایگاه هیات مذهبی به عنوان یکی از گروه‌های تاثیرگذار با جامعه مخاطبین گسترده اظهار داشت: هیات مذهبی باید از جایگاه معنوی و همچنین محوری خود در جهت کمک به هموطنان سیل زده به بهترین نحو استفاده کنند.

کارگر تصریح کرد: برپایی موکب به همت هیات مذهبی در مناطق سیل زده و پخت غذای گرم از جمله اقدامات ضروری است که باید در دستور کار هیات استان قرار گیرد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گفت: البته باید توجه داشت کمک‌های مردمی به بازه زمانی خاصی محدود نشود و تا حل مشکلات هموطنان سیل زده ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به عملکرد خوب هیات استان در ایام نوروز اضافه کرد: هیات استان با اسکان و پذیرایی از مسافران نوروزی یاری کننده دستگاه‌های متولی این حوزه در ایام نوروز بودند.

در ادامه این جلسه سید علی فقیه زاده رییس شورای هیات مذهبی استان ضمن تقدیر ازهیات استان که از نخستین روزهای حادثه سیل در جمع آوری کمک برای آسیب ددیگان در عرصه حضور پیدا کرده‌اند افزود: هیات مذهبی استان از آغاز شروع جمع آوری کمک‌ها برای مناطق آسیب دیده بالغ بر یکصد میلیون تومان کمک نقدی به این مناطق ارسال کرده‌اند.

وی اظهار داشت: همچنین مقداری زیادی کمک‌های غیرنقدی توسط هیات مذهبی استان جمع آوری و به دستگاه‌های متولی جهت ارسال به مناطق آسیب دیده تحویل داده شده است.

فقیه زاده گفت: در راستای کمک به هموطنان سیل زده جلساتی با خیرین هیات استان برگزار و کمک‌های خوبی به صورت نقدی و غیر نقدی جذب شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در جلسه‌ای با متولیان جشن های نیمه شعبان مقررشد با مدیریت هزینه‌ها و کاهش هزینه‌های غیر ضرور بخشی از هزینه‌ها به مناطق آسیب دیده از سیل‌های اخیر اختصاص داده شود.

رییس شورای هیات مذهبی استان با اشاره به تداوم جمع اوری کمک‌های مردمی توسط هیات مذهبی افزود: این کمک ها پس از جمع آوری جهت ارسال به مناطق آسیب دیده در اختیار دستگاه‌های متولی قرار می‌گیرد.

در پایان هر یک از اعضای حاضر در جلسه به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در جهت سرعت بخشیدن به جمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای ارسال به مناطق آسیب دیده پرداختند.

 

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.