شناسه : 152567674

فعالیت ۱۷ خانه عالم در خاتم/۲ خانه عالم؛ در دست احداث


رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خاتم گفت: در حال حاضر ۱۷ خانه عالم در شهرستان وجود دارد که ۱۵ مورد تکمیل و ۲ مورد در حال تکمیل و آماده‌سازی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، سید ولی الله حسینی، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خاتم اظهار کرد: در حال حاضر در شهرستان خاتم ۲ موسسه قرآنی تسنیم و مشکات در حال فعالیت است که موسسه قرآنی تسنیم در بخش مروست قرار دارد و در صبح و بعد ازظهر کلاس‌های قرآن را برپا می‌کند.

وی ادامه داد: در موسسه قرآنی تسنیم واحدهای مختلفی وجود دارد که هرکدام در ساختمان‌های مجزا مشغول فعالیت هستند و همچنین این موسسه دارای مهد قرآن است که کلاس تخصصی حفظ قرآن کریم را برگزار می‌کند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خاتم افزود: موسسه تسنیم در حال افتتاح چند شعبه قرآنی در روستاهای شهرستان است و به همت یکی از خیران یک خانه جدید در حال آماده سازی برای کارهای قرآنی موسسه است.

وی ادامه داد: دوره‌های موسسه شامل حفظ قرآن کریم، روخوانی قرآن، تفسیر و ترجمه و مفاهیم است و قرآن آموزانی که از شهریور ماه به طرح حفظ پیوسته‌اند اکنون حافظ ۲,۵ جزء از قرآن کریم هستند و خردسالان مهد تاکنون ۴۰ سوره از جزء سی ام قرآن کریم را حفظ نموده‌اند.

حسینی با اشاره به اینکه در موسسه آموزش‌های فرهنگی نیز صورت می‌گیرد گفت: هر هفته یک محفل انس با قرآن ویژه خانواده‌ها برگزار می‌شود و معمولا هر ماه یک جلسه تخصصی با حضور کارشناس قرآنی یا یک روانشناس برای خانواده‌ها تشکیل می‌شود.

وی بیان کرد: موسسه قرآنی مشکات، در شیفت بعدازظهر و بیشتر در بخش آموزش قرآن مشغول فعالیت است و جلسه‌های مشاوره نیز برگزار می‌کنند.

حسینی از برگزاری محفل بزرگ انس با قرآن با حضور اساتید برتر کشوری و استانی به همت این دو موسسه در شهرستان خبر داد و افزود: در این محافل استاد شایق، علی علیزاده و دباغ حضور داشتند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خاتم برگزاری یادواره شهدا را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: هفته گذشته یادواره شهید محسن حججی در شهرستان برگزار شد.

وی از فعالیت ۹ خانه قرآن در سطح شهرستان و یک دارالقرآن در مروست خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ۱۷ خانه عالم در شهرستان فعالیت دارد که ۱۵ مورد تکمیل و ۲ مورد در حال تکمیل و آماده سازی است.

حسینی با اشاره به دوره‌های قرآنی که امسال در شهرستان خاتم برگزار شد، گفت: دوره روانخوانی قرآن کریم با همکاری موسسه مشکات در مدت ۶ ماه با ۴کلاس در بخش مروست و ۳ کلاس در بخش هرات، دوره حفظ قرآن نیز با ۹ کلاس در بخش مروست و ۶ کلاس در بخش هرات از جمله دوره‌های برگزار شده است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خاتم گفت: اکنون در حال ثبت‌نام از برادران متقاضی شرکت در دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم هستیم و کلاس‌های دوره در سال ۹۸برگزار خواهد شد.

وی دوره تربیت معلم قرآن و کادر متخصص را  از دیگر برنامه‌های امسال برشمرد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.