شناسه : 153449517

رونق تولید با نگاه ویژه به موضوع پایداری شبکه های برق


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در دیدار نوروزی با امام جمعه گفت: با تکیه بر توان مهندسین بومی استان و تضمین پایداری برق ، رونق تولید را شاهد خواهیم بود.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس آرش نواب در نخستین روز فروردین ماه سال جاری در دیدار با حضرت آیت الله ناصری ، امام جمعه یزد با اشاره به جایگاه ویژه استان درصنعت برق ، تضمین پایداری شبکه را عامل مهم در رونق تولید برشمرد و گفت : متوسط خاموشی به ازای هر مشترک در طول سال معادل یک دهم کشوری است و این پایداری  ، تضمین کننده رونق تولید خواهد بود.

وی افزود: 53 درصد فروش انرژی برق در این استان مربوط به بخش صنعتی، 15 درصد کشاورزی، 21 درصد خانگی، 6 درصد عمومی و پنج درصد تجاری است.

مدیرعامل توزیع نیروی برق یزد با بیان اینکه فروش برق از همه شرکت های استان با 70 درصد به بخش صنعت اختصاص دارد، تصریح کرد: آمار فروش برق در کشور بیانگر این است که سهم صنعت 34 درصد ، خانگی 31 درصد ، کشاورزی 17 درصد و سایر بخش ها 18 درصد است.

مهندس نواب خاطرنشان کرد: کمترین اشتراک زیرپوشش شرکت توزیع برق مربوط به بخش صنعتی است، ولی بیشترین میزان فروش انرژی به این بخش تعلق دارد که این امر نشانگر صنعتی بودن یزد دارد.

وی با اشاره به طول  افزون بر 18 هزار و 890 کیلومتری مجموع شبکه توزیع برق در استان یزد، این میزان را بیانگر گستردگی بالای این شبکه و گسترش رفاه در بین شهرها و روستاهای استان دانست.

مهندس نواب کاهش تلفات برق در استان را 7.01درصد عنوان کرد در حالی متوسط این آمار در کشور 9.5 درصد اعلام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، کاهش خاموشی های استان را ناشی از برنامه ریزی و تلاش گسترده همکاران دانست و این میزان پایداری را متاثر از استفاده خط گرم در سرویس و نگهداری و اتوماسیون شدن خطوط بیان کرد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.