شناسه : 153443620
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد:

خدمت رسانی 16 پایگاه امداد و نجات در استان یزد به مسافران / پایگاه امداد هوایی یزد در نوروز فعال می شود / استقرار ۲۳ پست ثابت و سیار جوانان هلال احمر استان یزد در ایام نوروز/ آغاز فعالیت نخستین تیم توانا هلال احمر یزد در ایام نوروز


مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: در طرح نوروزی امداد و نجات هلال احمر ۱۲ پایگاه ثابت ۴ پایگاه سیار شامل تیم‌های توانا، کوهستان، واکنش سریع، امداد موتوری می باشد که بیش از هزار نفر از اعضا جمعیت هلال احمر استان یزد در این طرح با ما همکاری می‌کنند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ دکتر محسن حرازی زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه در سال ۹۷ امدادگران هلال احمر استان برای ۷۴۶ مورد حادثه وارد عملیات شدند اظهار کرد: سه مورد این عملیات ها در خصوص آتش سوزی جنگل و مراتع، ۱۵ مورد برف و کولاک، ۲۵۱ مورد حوادث جاده ای، ۳۴۰ مورد خدمات حضوری، ۳۸ مورد خدمات مناسبتی، سه مورد ریزش آوار، ۴ مورد زلزله، ۲۷ مورد آبگرفتگی و سیلاب، ۲۰ مورد حوادث شهری، ۱۵ مورد حادثه صنعتی کارگاهی، ۳ مورد طوفان و ۲۷ مورد حوادث کوهستان بوده است.

***سال 97 و گرفتاری قریب 4هزار نفر در حوادث مختلف

محسن حرازی زاده یزدی با بیان اینکه در این حوادث ۳۸۷۷ نفر دچار حادثه شده اند افزود: از این تعداد ۳۸۲۴ نفر دچار آسیب شدند که خوشبختانه ۷۷۱ نفر با انتقال و ۸۶ نفر با درمان سرپایی خدمات امداد و نجات دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه اسکان اضطراری یکی از ارکان امداد و نجات در جمعیت هلال احمر به شمار می رود تصریح کرد در سال جاری به ۲۴۰ نفر اسکان اضطراری داده شد.

***پایگاه امداد هوایی یزد در نوروز فعال می شود

وی با بیان اینکه طرح ملی امداد و نجات نوروزی از ۲۵ اسفندماه ۹۷ تا ۱۶ فروردین ۹۸ در سراسر کشور اجرایی می‌شود گفت: هر چند پایگاه امداد هوایی جمعیت هلال احمر یزد در سال ۹۷ به عملیاتی اعزام نداشته است اما این پایگاه در ایام نوروز از ششم فروردین لغایت ۱۰ فروردین ماه  برای خدمات رسانی به حادثه دیدگان فعال است.
حرازی زاده ادامه داد: در سال ۹۷  بیش از ۸۶۰ تیم عملیاتی به عملیات‌های مختلف اعزام شده‌اند که در مجموع ۳۳۲۸ نیروی عملیاتی ۳۷۴ دستگاه آمبولانس پایه کاری خدمات رسانی به حادثه دیدگان بوده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه میانگین زمان حضور در صحنه عملیات حوادث جاده ای از اطلاع به جمعیت تا حضور در صحنه کمتر است ۱۳ دقیقه است اظهار کرد: میانگین مدت زمان عملیات در حوادث جاده ای کمتر از یک ساعت و دوازده دقیقه می باشد.

*** طرح پایگاه های راهنمایان مسافرین نوروزی به ایستگاه نوزدهمین رسید

وی با اشاره به اینکه امسال نوزدهمین سالی است که سازمان جوانان طرح ویژه ای را برای نوروز دنبال می‌کند ابراز کرد: یکی از رویکردهای مهم ما این بود که هم افزایی بیشتری بین واحدهای عملیاتی طرح نوروزی در جمعیت استان اتفاق بیفتد از جمله فضاهای دوستدار کودک  که خانواده‌ها در طول سفر چند دقیقه در ان وقت می گذرانند تا خستگی سفر را کاهش دهند.

حرازی زاده یزدی ادامه داد: بسیاری از آثار کودکان در جشنواره صلح و دوستی که ششمین دوره ملی و دومین دوره بین المللی آن را در پیش داریم در همین پایگاه ها دریافت می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد در خصوص تعداد پایگاه ها و پست های ثابت و سیار راهنمایان نوروزی اذعان کرد: در نوروز امسال ۲۰ پست ثابت، ۳ پست سیار، در ورودی و خروجی شهرستانهای استان، ۶ خیمه نماز، پنج چادر فضای کودک از ۲۵ اسفند ماه تا شانزدهم فروردین ماه دایر می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت تیم های سحاب اظهار کرد: تیم سحاب یا همان سامانه حرکت های امدادی و بشردوستانه در نقاط پرتردد و گردشگرپذیر شهرها حضور پیدا می‌کنند و به آنجا فعالیت های آموزشی می‌پردازد.

حرازی زاده عنوان کرد: با توجه به ارزیابی فعالیت های نوروزی نسبت به سال گذشته با نظرسنجی از مخاطبان در بعضی از فعالیت‌ها بازنگری شد و در همین راستا جانمایی بعضی از پایگاه ها را تغییر دادیم، همچنین سعی شد در نقاط پرتردد درون شهر ها پایگاه داشته باشیم و امسال سعی کردیم دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در ایام سفر بیشتر شود و اپلیکیشنی در این راستا طراحی شده که به زودی در سایت جمعیت بارگذاری خواهد شد.
این مسئول به همکاری برخی نهادها با سازمان جوانان این جمعیت در راستای مسئولیت اجتماعی اشاره کرد و گفت: امسال چند بنگاه اقتصادی در این زمینه همکاری خوبی با ما داشتند و به تعداد قابل توجهی بسته های کمک های اولیه تهیه شده که از طریق پایگاه ها در اختیار هموطنان قرار خواهد گرفت.

***راه اندازی کمپین بهرفت برای کاهش سوانح ترافیکی

وی با اشاره به آغاز کمپین «بهرفت» در جمعیت هلال احمر استان ها اظهار کرد: در فعالیت‌های سال‌های گذشته امسال کمپین «بهرفت» را آغاز می‌کنیم و امیدواریم چهره‌های فرهنگی هنری و ورزشی همراهی کنند تا بتوانیم از آمار حوادث و سوانح بکاهیم. رانندگان اولین گروه هدف ما هستند ولی سعی می‌کنیم تاثیرگذاری روی آنها را از طریق همراه آن انجام دهیم و غنچه های هلال یکی از ظرفیت‌های است برای حساس سازی و آگاهی بخشی به رانندگان روی آنها تمرکز داریم

حرازی زاده با اشاره به محتواهایی که در طول ایام نوروز در این کمپین از سوی جوانان ارائه می‌شود تصریح کرد بخشی از محتوای که ارائه می‌شود از جنس ماموریت‌های ذاتی هلال احمر است و بخشی هم مربوط به آموزش های سلامت با تمرکز بر نوروز است و همچنین از این ظرفیت برای آشنایی بیشتر افراد با جمعیت هلال احمر و فعالیت های داوطلبانه نیست استفاده می کنیم.

***16 پایگاه امداد و نجات در استان یزد آماده فعالیت امدادرسانی در نوروز

وی با اشاره به طرح ملی امداد و نجات نوروزی گفت: هدف اصلی ما از برپایی پایگاه‌های نوروزی کاهش حوادث و سوانح و به نوعی کاستن از بار فعالیت‌های سازمان امداد و نجات است و در کنار آن فرصت خوبی برای مواجهه هموطنان با فعالیت‌های داوطلبانه است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد ابراز کرد:  در این طرح ۱۲ پایگاه ثابت ۴ پایگاه سیار شامل تیم‌های توانا، کوهستان، واکنش سریع، امداد موتوری می باشد که بیش از هزار نفر از اعضا جمعیت هلال احمر استان یزد در این طرح با ما همکاری می‌کنند بطوریکه هر کدام چند روز در پایگاه ها پست خواهند داد.

حرازی زاده ابراز کرد: در این طرح ملی ۳۲۰ دستگاه آمبولانس و ۳۰۰ دستگاه خودروی نجات به همراه ۱۲۸۰ داوطلب سازمان امداد و نجات تا شانزدهم فروردین ماه فعال خواهد بود.

این مسئول تاکید  کرد: کاهش زمان حضور در صحنه حوادث و افزایش سرعت امداد رسانی در سوانح مختلف، کاهش آسیب جانی ناشی از حوادث ترافیکی در محورهای برون شهری، بالا بردن سطح آگاهی مردم،  ارتقاء نشاط و سلامت هموطنان در هنگام سفر های نوروزی ،افزایش توانمندی مسافران نوروزی در مواجهه با سوانح مختلف از طریق توصیه های ایمنی _با نصب بنر و توزیع تراکت و آموزش های چند رسانه ای شبکه های مجازی و اینفوگرافیک_ و کوشش برای برقراری ارتباط موثر بهینه و پویا با دستگاه‌های همکار به منظور کاهش پاسخگویی در حوادث مختلف از جمله اهداف اصلی اجرای طرح نوروزی ۹۸ است.

***تلفن 112 سریع ترین مسیر فراخوان تیم‌های عملیاتی هلال احمر در حوادث

وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح جاده ای دریایی و کوهستانی با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به انواع حوادث سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه رسالت امدادرسانی جمعیت هلال احمر در زمان جنگ و حوادث رقم می خورد اما در زمانی که جنگی و حادثه ای رخ نداده، مسئولیت و رسالت این جمعیت در بحث آموزشی و آمادگی نمود پیدا می کند عنوان کرد: توسعه آموزش های همگانی و تخصصی، برگزاری دوره های بازآموزی و عقد قرارداده ها از جمله محورهای معاونت اموزش جمعیت هلال احمر است که خوشبختانه در سال 97 جمعیت هلال احمر یزد کارنامه درخشانی را رقم زده است.

***بهره مندی بیش از 7 هزار نفر از آموزش های هلال احمر برای رویارویی با حوادث

وی با بیان اینکه  در استان یزد بیش از 7هزار داوطلب هلال احمر با گذراندن دوره های اموزشی تخصصی و عمومی پای کار برای امدادرسانی در حوادث مختلف آمادگی لازم را پیدا کرده اند گفت: تنها در طرح خادم 3هزار 500 نفر آموزش های همگانی با تاکید بر آموزش خانواده ها و گروه های هدف پیرامونی شرکت کرده اند.

حرازی زاده در پایان از اجرای طرح های متنوع خیرخواهانه و آموزشی فرشتگان رحمت، نیابت، مروجین سلامت و داوطلب یاری امداد و نجات در روزهای پایانی سال و نوروز ۹۸ خبر داد و گفت: اجرای طرح فرشتگان رحمت با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ غنی فعالیت‌های خیرخواهانه به نیکوکاری با تکریم و مساعدت به خانواده های کم برخوردار ضمن حفظ ارزش و کرامت انسانی دلجویی آنها در شب عید و خوشحال کردن آن ها در آستانه نوروز باستانی است.

وی با تاکید بر اینکه تمام صحبت های اهدایی یا در قالب بن یا اقلام و بدون هیچ آرمان و نشانی از هلال احمر و با حفظ کرامت انسانی افراد توسط داوطلبان این جمعیت توزیع می‌شود اذعان کرد: امید است با همت خیرین و داوطلبان موسسات خیریه و مردم نهاد و خانه‌های حلال بتوانیم تعداد زیادی کالا را در آستانه سال نو به خانواده های کم برخوردار اهدا کنیم.

در طرح نیابت که داوطلبان جمعیت هلال احمر به نیابت از فرزندان افراد سالمند معلول و از کار افتاده به سرکشی به دیدار این افراد می روند و با حضور در سرای سالمندان در ایام نوروز و با برپایی سفره هفت سین و انجام مراسم های شاد موجب نشاط سالمندان و بیماران در این ایام می‌شوند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد در پایان تاکید کرد: خیرین علاقه‌مند و مردم نیکوکار می‌توانند کمک‌های نقدی خود را برای اجرای طرح فرشتگان رحمت به حساب اختصاصی 82/20808080 با شناسه 34000804172 نزده بانک ملت به نام جمعیت هلال احمر استان یزد واریز کنند.

این مقام مسئول در پایان از راه‌اندازی کانون طلاب با همکاری معاونت امور جوانان هلال‌احمر در سطح استان خبر داد و یادآور شد: طرح مروجین سلامت، به همت معاونت داوطلبان جمعیت هلال‌احمر اجرایی می‌شود که جامعه هدف این طرح، عموم مردم در خانه‌های هلال، مساجد و غیره هستند که به‌منظور کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث به‌ویژه چهارشنبه‌سوری انجام می‌شود.

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.