شناسه : 153745684

جای خالی دوره های آموزش کسب و کار نو برای جوانان در استان احساس میشد


مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به اینکه جوانان را باید به سمت انجام فعالیت‌های درآمدزا، تولید و کارآفرینی هدایت کرد گفت: جای خالی دوره های آموزش کسب و کار نو برای جوانان در استان احساس میشد که اجرای این طرح گام بلندی در این راستا خواهد بود.

مسعود شریعتی در مراسم افتتاحیه طرح کسب و کار من دوره پیشرفته شرق کشور به میزبانی یزد گفت: خیلی خوشحال و خرسندیم که در استان یزد میزبان جوانان علاقمند به کسب و کار از استان های خراسان رضوی ، خراسان جنوبی ، کرمان ، سستان و بلوچستان و یزد هستیم که در این دوره یک هفته ای با مباحث کارآفرینی، کسب و کار و نقشه راه  و تجارب کارآفرینان بومی آشنا می شوند.

وی افزود: یزد دارای بیشترین واحد صنعتی در کشور است و همینطور آمار بالایی در جوانان تحصیل کرده و فارغ التحصیل بیکار داریم که نشان از یک حلقه مفقوده ای میان دانشگاه و بخش صنعت وجود دارد که باید بتوانیم این فاصله را کم کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد ادامه داد: نوعی نگرش پشت میز نشینی در میان جوانان و به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی وجود دارد  درحالی خود جوانان با ایده های نو و خلاقانه می توانند تولید کار کنند و ضمن کسب درآمد برای دیگران نیز کارآفرینی کنند.

 شریعتی بر لزوم تقویت کارآفرینی باید ایجاد رشته های مهارتی جدید متناسب با نیاز امروز تاکید کرد و گفت: جوانان را باید به سمت انجام فعالیت‌های درآمدزا، تولید و کارآفرینی هدایت کرد که خوشبختانه  در قالب این طرح افراد صاحب ایده برای ادامه کسب و کار خود و موفقیت در مسیر اجرایی کردن ایده‌های خود، آموزش داده می شوند.

این مقام مسئول در پایان ابرازامیدواری کرد: با برگزاری و اجرای طرح کسب و کار من شاهد گام بلند جوانان در راستای تولید کارهای نو و جدید و کاهش چشمگیر آمار جوانان بیکار باشیم.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.