شناسه : 154986270


مدیر امور پژوهشی دانشگاه یزد اعلام کرد تا کنون 28 نفر پژوهشگر پسادکتری از طریق بنیاد نخبگان، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و مصوب داخلی دانشگاه در دانشگاه یزد به کار گرفته شده اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، دکتر سعید علیخانی با تاکید بر اینکه توسعه دانش و فناوری در کشور مستلزم سرمایه گذاری بر روی پژوهش و زیرساخت های آن به خصوص زیرساخت های انسانی پژوهش است گفت: با توجه به توان و ظرفیت علمی اعضای محترم هیات علمی دانشگاه یزد و نیز با عنایت به امکانات و تجهیزات پژوهشی موجود در دانشگاه، اجرای دوره‌های تحقیقاتی پسا دکتری از یک سو به بهره برداری مناسب از پژوهش‌ها و از سوی دیگر به تکمیل تخصص‌های مورد نیاز در عرصه‌های ملی و بین المللی کمک خواهد کرد و این کمک، زیرساخت های توسعه دانش و فناوری را توسعه خواهد داد. 

به گفته وی، با تصویب شیوه‌نامه دوره پژوهشی پسا دکتری داخلی در دانشگاه یزد در ابتدای سال 97 تعداد پژوهشگران پسادکتری به کار گرفته شده در دانشگاه یزد قابل توجه است. 
وی ادامه داد: تا کنون 3 نفر پژوهشگر پسادکتری از طریق بنیاد نخبگان در دانشگاه یزد به کار گرفته شدند و دوره را با موفقیت به اتمام رسانده اند که با توجه به چند درخواست جدید که از بنیاد مذکور داریم امیدواریم این عدد افزایش یابد. همچنین 11 نفر پژوهشگر پسادکتری از طریق تفاهم نامه ای که بین دانشگاه یزد و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور بسته شده است بکارگرفته و چند نفر از آنها دوره را با موفقیت به پایان رسانده اند. 
دکتر علیخانی افزود: درخواست و یا شروع دوره پسادکتری در هر زمانی در سال می تواند باشد و بنابراین اعضای هیات علمی که پتانسیل و شرایط را برای اخذ پژوهشگران را دارند می توانند به پژوهشگر اطلاع دهند تا فرایند را آغاز نماید. 
مدیر امور پژوهشی دانشگاه یزد با اشاره به اینکه حدود 14 نفر پژوهشگر پسادکتری داخلی دانشگاه مشغول فعالیت هستند که دوره یکساله آنها تا چند ماه دیگر به پایان خواهد رسید افزود: یکی از انواع دوره های پسادکتری داخلی دانشگاه یزد، استاد محور  است که در این دوره کل مبلغ حق¬الزحمه پژوهشگر پسادکتری برای تمام مدت دوره از محل پژوهانه و یا طرح¬های مورد قرارداد با خارج از دانشگاه و یا سایر منابع مالی در اختیار استاد مسئول تامین خواهد شد. 
وی دکتر محمد مهدی خبیری دانشیار دانشکده مهندسی عمران را از جمله افرادی معرفی کرد که موفق به بکارگیری پژوهشگر پسادکتری استاد محور شده و توانسته اند به خاطر طرحی با عنوان اثرسنجی نسبت وزنی فیلر معدنی به قیر مفید بر عملکرد مخلوط آسفالتی گرم با دانه‌بندی پیوسته و با کارفرمایی شرکت فیدار امرتات (سهامی خاص) شماره ثبت 368062 و حمایت سازمان توسعه و عمران شهرداری قم، پژوهشگر پسادکتری را به کار گیرند. 
دکتر سعید علیخانی در پایان اظهار امیدواری کرد با پتانسیلی که در همکاران  محترم اعضای هیات علمی وجود دارد بتوانیم در بالابردن هرچه بیشتر شاخص های پژوهشی دانشگاه موفق باشیم.
در دانشگاه یزد علاوه بر دوره های پسادکتری داخلی، دوره‌های پسادکتری وابسته به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور که دستورعمل آن در مورخ 29 آبان 93 به تایید کمیته تخصصی صندوق رسیده و در سایت به نشانی http://www.insf.org/ موجود است و  پسادکتری که با همکاری بنیاد ملی نخبگان است  و شیوه نامه آن در سامانه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور بنیاد ملی نخبگان با آدرس https://international.bmn.ir/ آمده است نیز انواع دیگر پسادکتری هستند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.