شناسه : 159288599

آیین رونمایی از کتاب حیات وحش بافق برگزار شد


آیین رونمایی از کتاب حیات وحش بافق نوشته عالیه نقیب الذاکرین با حضور مجید جوادیان زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در هتل نیکان بافق برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه در دنیا مفهوم توسعه با سه شرط حفظ مسائل اجتماعی و فرهنگی،زیست محیطی و میراثی مطرح می شود،اظهار داشت: اتفاق امروز در دو بعد فرهنگی اجتماعی و زیست محیطی است.

مجید جوادیان زاده مشکل زیست محیطی در کشور و دنیا را مسئله فرهنگی عنوان کرد و گفت: معضل اول مسئله محیط زیست در دنیا فرهنگی است، نگاه صرف ابزاری به محیط اطراف سبب شده تا فجایع وحشتناکی رخ دهد اما اگر نگاه فرهنگی به این موضوع شود که طبیعت تنها منبع انرژی نبوده و زیبایی های آن را ببینیم و به دیگران نشان دهیم.

جوادیان زاده کتاب را بزرگترین پدیده فرهنگی در جامعه دانست و تصریح کرد: کتاب ها حافظه اقوام و ملت ها هستند تولید و آفرینش کتاب از چند جنبه قابل احترام است و امیدواریم این مسیر استمرار داشته باشد.

سپس ارجمند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق با اشاره به امضاء تفاهم نامه سه جانبه بین انجمن اهل قلم شهرستان،اداره فرهنگ و ارشاد و شرکت سنگ آهن در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و حمایت از نویسندگان در اردیبهشت ماه سال گذشته، بیان کرد: یکی دیگر از اتفاقات خوب در شهرستان برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب توسط شرکت سنگ آهن و برنامه های جانبی آن بود که در خور خود بی نظیر بود.

وی نقیب الذاکرین را فردی ارزشمند برای مجموعه سنگ آهن و شهرستان دانست که همکاری و هماهنگی خوبی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد و تاکید کرد: باید از چنین ظرفیت ها و استعداد هایی در شهرستان استفاده کرد.

ارجمند آنچه در تاریخ جاودان هست را کتاب دانست و گفت: این نشان دهنده اثر گذاری کتاب و جاودانگی اندیشه انسان است که با سخن گفتن و نوشتن اتفاق میفتد و به نسل های دیگر منتقل می شود. این امر نیازمند تلاش و حمایت است.

در پایان این مراسم ضمن رونمایی از کتاب حیات وحش بافق، از رضا فلاح با اهدای لوح تقدیر توسط مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و سه فعال محیط زیست تجلیل شد.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.