« بازگشت

برندسازی صنایع دستی، نشانی بر اصالت هنر هنرمندان بافقی است

برندسازی صنایع دستی، نشانی بر اصالت هنر هنرمندان بافقی استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ فرماندار بافق به اتفاق رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق از کارگاه های صنایع دستی، اماکن و آثار تاریخی بازدید کرد.

سید مهدی طلائی مقدم در ابتدا با حضور در اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق در گفتگو با رئیس اداره از برنامه های در دست اقدام و پیگیری های صورت گرفته در جهت تحقق برنامه های آینده این مجموعه مطلع شد و در ادامه با اهدا لوح از زحمات و خدمات پرسنل این اداره تقدیر کرد.

فرماندار بافق سپس از کارگاه های صنایع دستی حصیربافی، مینای مس و سفال، پته دوزی و نقاشی خط مستقردر مجموعه تاریخی میدان خان بازدید کرد و گفت: صنایع دستی حاصل ذوق،سلیقه و هنر دست هنرمندان بافقی است که نشان از اصالت، سنت و فرهنگ این دیار است.

طلائی مقدم ضمن تاکید بر برندسازی آثار هنری و صنایع دستی هنرمندان بافقی، خاطر نشان کرد: امروزه تجاری سازی، بسته بندی ایده آل ضمن زنده نگه داشتن سنت و هنر منطقه، نقش بسزایی در فروش، تبلیغات و همچنین جذب مشتری و هویت سازی دارد.

وی افزود: یکی از مشکلات صنایع دستی و آثار نفیس هنرمندان بافقی برندسازی و تجاری سازی صنایع دستی است.

فرماندار در ادامه از خانه وحشی بافقی، حوزه علمیه مسجد جامع، منطقه حوض بازو ( آب انبار و حسینه و چند خانه تاریخی) بازدید کرد و ضمن تاکید بر احیاء ، مرمت و نگه داری این آثار تاریخی قول مساعدتو پیگیری داد.