فرماندار شهرستان تفت:


"محمد محامدی" گفت:چالش بزرگ شهرستان بعد از تعطیلات پایان هفته جمع آوری پسماند است که شهرداری ها و دهیاری های شهرستان بیشتر وقت و بودجه خود را برای این امر اختصاص می دهند و برای سایر امور زمان و بودجه ای در اختیار ندارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، نشست بررسی مشکلات منطقه شیرکوه با حضور فرماندارشهرستان تفت، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، شهردار و رئیس شورای شهر تفت و جمعی از نمایندگان سازمان های مردم نهاد در حوزه محیط زیست وجمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در پایگاه طبیعت گردی شهر تفت برگزار شد.

"محمد محامدی" در این نشست گفت: یکی از چالش های اصلی شهرستان تفت حضور  گردشگران در مناطق ییلاقی شهرستان در تعطیلات آخر هفته است که بر اساس بررسی های صورت گرفته شاهد حضور جمعیتی 250 هزار نفر از مرکز استان در روستاهای ییلاقی شهرستان تفت هستیم.

محامدی افزود: بودجه شهرستان بر اساس سرانه جمعیت 45 هزار نفری پرداخت می شود و پرداختی عوارض ارزش افزوده به دهیاری ها هم نسبت به همین جمعیت است و نیاز است با توجه به حضور این جمعیت از مرکز استان در شهرستان نسبت به تخصیص بودجه ای ویژه به شهر تفت تدابیری صورت گیرد.

فرماندار تفت چالش بزرگ شهرستان بعد از تعطیلات پایان هفته را جمع آوری پسماند دانست و خاطر نشان کرد: شهرداری ها و دهیاری های شهرستان بیشتر وقت و بودجه خود را برای این امر اختصاص می دهند و برای سایر امور زمان و بودجه ای در اختیار ندارند.

وی در ادامه افزود: در جلسه ساماندهی پسماند در سال گذشته پیشنهاد داده شد تا در طرح جامع پسماند شهر یزد که در دست بررسی است شهر تفت و مناطق پیشکوه هم دیده شود و این پیشنهاد در آن جلسه مصوب شد.

محامدی شیرکوه را متعلق به کل استان دانست و اظهار داشت : همه دستگاه ها شهرستانی ، استانی وسازمان های مردم نهاد باید برای حفاظت از این سرمایه ، تمام تلاش خود را به کاربرند .

فرماندار تفت یکی دیگر از چالش های شهرستان را در تعطیلات آخر هفته ، تامین آب شرب نام برد و بیان نمود: در سال گذشته در فصل تابستان بیشتر وقت بخشداران شهرستان به مدیریت تامین آب آشامیدنی گذشت و بر اساس آمار مشاهده شد در تعطیلات آخر هفته از مصرف آب آشامیدنی در شهر یزد کاسته و در مناطق ییلاقی شهرستان تفت افزایش چشمگیری داشت.

محامدی با استقبال از برگزاری این گونه نشست ها با سمن های محیط زیستی پیشنهاد داد: در جلسات بعد چالش های محیط زیستی شهرستان تفت ارائه و برای رفع آن پیشنهاداتی ارائه شود و با حضور مسئولین ذی ربط تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

در ادامه این نشست هر یک از افراد حاضر در جلسه پیشنهادات خود پیرامون رفع مشکل پسماند مناطق ییلاقی شهرستان به ویژه منطقه شیرکوه را ارائه و خواستار پیگیری مسئولین برای رفع این مشکل شدند.آدرس کوتاه :