نشست بررسی مشکلات بخش نیر با حضور فرماندار، بخشدار نیر و اعضای شورای اسلامی این بخش در فرمانداری شهرستان تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، "محمد محامدی" در این نشست گفت: طرح‌های عمرانی روستاهای فاقد دهیاری با پیشنهاد بخشداران و بر اساس اولویت پروژه‌ها در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مصوب و به مرحله اجرا درآمده است و اقدامات خوبی تاکنون در دولت تدبیر و امید در مناطق روستایی فاقد دهیاری صورت گرفته است.

فرماندار شهرستان تفت پیرامون مشکلات آب‌رسانی سیار در این بخش اظهار داشت: تلاش مجموعه شهرستان بر این است که با بهره‌برداری هر چه سریع‌تر از پروژه آب‌رسانی مجتمع غدیر، تعداد زیادی از روستاهای این بخش از چرخه آب‌رسانی سیار خارج شوند و امید است این پروژه در اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد.

محامدی در رابطه با شکایات مردمی پیرامون صدور مجوز معدن در حاشیه روستاها خاطرنشان کرد: پس از پیگیری‌های صورت گرفته با ابلاغ استاندار، واگذاری معادن جدید در استان یزد باید با نظر فرماندار و بخشداران صورت بگیرد و در دولت دوازدهم سعی شده مجوز جدیدی در این رابطه صادر نشود.

فرماندار تفت پیرامون مشکلات تفرجگاه سخوید تصریح نمود: در برنامه‌های کاری مدیریت شهرستان واگذاری این منطقه در دستور کار قرار دارد و امید است با واگذاری این منطقه بخش زیادی از مشکلات آن کاسته شود.

 در ابتدای این نشست هر یک از اعضای شورای اسلامی بخش نیر به بیان مشکلات این بخش ازجمله راه روستایی، مسائل و مشکلات پیرامون توسعه گردشگری، تفرجگاه سخوید، آب‌رسانی سیار، واگذاری زمین توسط بنیاد مسکن پرداختند و پیگیری فرماندار و بخشدار را در این زمینه خواستار شدند.آدرس کوتاه :