شناسه : 62252593
رييس شوراي زکات شهرستان بافق:


رييس شوراي زکات شهرستان بافق گفت: دومين فرمان و دستور الهي پس از اقامه نماز، پرداخت زکات است و براساس آيات و روايات، اگر در جامعه اي زکات پرداخت شود فقير مسلماني در جامعه نخواهد بود.

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "حجت الاسلام والملسمين سليماني" در دومين جلسه شوراي زکات بافق با بيان اين مطلب افزود: زکات يکي از فروع دين اسلام است و اگر به احکام اقتصادي اسلام در خصوص زکات توجه کنيم و به آن عمل نماييم آثار مثبت آن در زندگي ما آشکار مي شود.

وي اظهار داشت: اداي اين فريضه  الهي، انسان را از بسياري از گرفتاري ها و مشکلات اجتماعي نجات مي دهد.

امام جمعه شهرستان بافق تصريح کرد: رمز موفقيت و دستيابي به اهداف و برنامه ها در زمينه فقر زدايي و محروميت زدايي در شهرستان تبليغات و فرهنگ سازي کردن مساله زکات و همچنين شناسايي خيرين و نيکوکاران است که با تبليغات چهره به چهره ميتوان به اين هدف دست يافت.

دبير شوراي زکات شهرستان بافق هم در اين نشست گفت: کميته امداد امام خميني(ره) يکي از نهادهاي اصلي احياکننده زکات در کشور است.

حسين افضلي اظهار داشت: نيکوکاران بافقي طي هشت ماهه سال جاري بيش از 3 ميليارد و 900ميليون ريال زکات پرداخت کردند.

به گفته مدير کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان بافق زکات جمع آوري شده در جهت رفع نیاز امور معيشتي ،کمک هزينه جهيزيه و مسکن و همچنين ساخت پروژه هاي عام المنفعه از قبيل احداث، مرمت و تکميل خانه عالم، مجتمع هاي فرهنگي،کتابخانه و قنوات وغيرو هزينه گرديده است.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.