شناسه : 62252593
رييس شوراي زکات شهرستان بافق:


رييس شوراي زکات شهرستان بافق گفت: دومين فرمان و دستور الهي پس از اقامه نماز، پرداخت زکات است و براساس آيات و روايات، اگر در جامعه اي زکات پرداخت شود فقير مسلماني در جامعه نخواهد بود.
رييس شوراي زکات شهرستان بافق:

به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني(ره) استان يزد، "حجت الاسلام والملسمين سليماني" در دومين جلسه شوراي زکات بافق با بيان اين مطلب افزود: زکات يکي از فروع دين اسلام است و اگر به احکام اقتصادي اسلام در خصوص زکات توجه کنيم و به آن عمل نماييم آثار مثبت آن در زندگي ما آشکار مي شود.

وي اظهار داشت: اداي اين فريضه  الهي، انسان را از بسياري از گرفتاري ها و مشکلات اجتماعي نجات مي دهد.

امام جمعه شهرستان بافق تصريح کرد: رمز موفقيت و دستيابي به اهداف و برنامه ها در زمينه فقر زدايي و محروميت زدايي در شهرستان تبليغات و فرهنگ سازي کردن مساله زکات و همچنين شناسايي خيرين و نيکوکاران است که با تبليغات چهره به چهره ميتوان به اين هدف دست يافت.

دبير شوراي زکات شهرستان بافق هم در اين نشست گفت: کميته امداد امام خميني(ره) يکي از نهادهاي اصلي احياکننده زکات در کشور است.

حسين افضلي اظهار داشت: نيکوکاران بافقي طي هشت ماهه سال جاري بيش از 3 ميليارد و 900ميليون ريال زکات پرداخت کردند.

به گفته مدير کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان بافق زکات جمع آوري شده در جهت رفع نیاز امور معيشتي ،کمک هزينه جهيزيه و مسکن و همچنين ساخت پروژه هاي عام المنفعه از قبيل احداث، مرمت و تکميل خانه عالم، مجتمع هاي فرهنگي،کتابخانه و قنوات وغيرو هزينه گرديده است.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.