شناسه : 154077891
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد:


معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد گفت:60 مشاور و مددکار خانواده به‌صورت تخصصی در کمیته امداد استان یزد مشغول فعالیت هستند که بیش از 66 درصد آنان زن و 34 درصد مرد هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدحسین جمال پور، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد بابیان اهمیت بحث مددکار محوری در کمیته امداد گفت: 60 مشاور و مددکار خانواده به‌صورت تخصصی در کمیته امداد استان یزد مشغول فعالیت هستند که بیش از 66 درصد آنان زن و 34 درصد مرد هستند.

وی بابیان اینکه تمرکز مددکاران این نهاد بر توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت است افزود: هم‌اکنون به ازای هر مددکار خانواده به‌طور میانگین 350 پرونده مددجویی وجود دارد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد ادامه داد: هدف‌گذاری مددکاران خانواده این نهاد آماده‌سازی ذهن مددجویان تحت حمایت برای ورود به عرصه کار و تلاش و داشتن جامعه‌ای سالم و همچنین تشویق به ازدواج مجدد است.

وی بابیان اینکه کار مددکاری از ارزش بالایی برخوردار است، افزود: نیازمندانی که برای دریافت خدمات حمایتی به کمیته امداد مراجعه می‌کنند، پس از بهره‌مندی از خدمات و مشاوره‌های لازم توسط مددکاران طی مدت‌زمان مشخص توانمند شده و از تحت حمایت خارج می‌شوند.

جمال پور گفت: بسته‌های خدماتی مختلفی برحسب نیاز به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شود و رویکرد ارائه این خدمات، توانمندسازی جامعه هدف تحت حمایت و حفظ خانواده‌های نیازمند در مقابل آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سلامت اجتماعی آنان است.

انتهای پیام

            


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.