شناسه : 157875069
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان بافق اعلام کرد:


به منظور پیشگیری از بیماری های مشترک همچون تب کریمه کنگو از از ذبح دام در معابر خودداری نمایید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: دکترفرزانه سالاری سرپرست شبکه دامپزشکی بافق در نشستی با مسئولین هیئت های مذهبی عنوان کرد: با توجه به در پیش بودن ایام تاسوعا و عاشورا و اجرای سنت حسنه ذبح دام نظارت دامپزشکی شهرستان بر کشتار بهداشتی دام ها تشدید می شود.

سالاری در ادامه با تأکید بر‌ ممنوعیت کشتار دام در معابر عمومی و تکایا تصریح کرد: در مراسمات مذهبی و ملی، کشتار دام در معابر عمومی ممنوع است؛ چرا که این اقدام علاوه برآلودگی های زیست محیطی واثرات سوئی که بر روح و روان کودکان می‌گذارد ، سبب بروز مخاطرات ومشکلات بهداشتی عدیده برای شهروندان خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به منظور حصول اطمینان از سلامت دام ها و بهداشتی بودن لاشه‌ها، اکیپ سیار دامپزشکی در نظر گرفته شده تا بازرسی بهداشتی و شرعی از لاشه‌های دام نذری به عمل آید و مردم می توانند جهت بهره‌گیری از خدمات این اکیپ با شماره ۳۲۴۳۷۳۱۲ تماس حاصل نمایند.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان بافق در پایان ضمن بازدید از چندین مکان جهت ذبح دام در مراسمات مذهبی، نکات بهداشتی ذبح را به مسئولین هیئت ها خاطر نشان کرد و از آن ها خواست: تا در تهیه غذا، از گوشت و فرآورده های خام دامی سالم و بهداشتی استفاده نموده و مسائل بهداشتی را در کلیه مراحل تهیه تا طبخ غذاهای نذری رعایت نمایند.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.