شناسه : 157875199
در راستای حفظ بهداشت عمومی جامعه و سلامت مصرف کنندگان صورت گرفت:


در راستای حفظ بهداشت عمومی جامعه و سلامت شهروندان بیست تن دل و جگر فاسد شده مرغ با هماهنگی دادستان شهرستان یزد و همکاری فرماندهی انتظامی معدوم و از چرخه مصرفی انسانی خارج شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: مهندس جبار ملکی، کارشناس نظارت و بازرسی شبکه دامپزشکی شهرستان یزد با اعلام این خبر تصریح کرد: این آلایشات مربوط به یکی از کشتارگاه‌های استان بوده که در سردخانه‌ای مخفی سازی و دپو شده بود؛ که توسط کارشناسان نظارت دامپزشکی شناسایی و بعد از از انجام مراحل قانونی معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج گردید.

ملکی گفت: این اقدام در راستای حفظ بهداشت عمومی جامعه و طی بازرسی های مستمر این نهاد  از اماکن تولید و عرضه فراورده های خام دامی و انجام نمونه برداری و آزمایش های میکروبی می باشد تا از هرگونه آسیب به سلامت شهروندان جلوگیری به عمل آید.

وی در پایان افزود: به منظور اطمینان از سلامت فراورده مصرفی، شهروندان محصولات مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظر دامپزشکی تهیه و در هنگام خرید به مهر و برچسب دامپزشکی بر روی محصول که نشان دهنده تاریخ تولید و انقضاء می باشد؛ توجه نمایند و در صورت مشاهده هرگونه موارد غیربهداشتی، مراتب را از طریق سامانه 1512 به اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.