شناسه : 157113601
کشتار غیرمجاز و عرضه گوشت غیربهداشتی تهدید جدی برای سلامت شهروندان


رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تفت از تعطیلی یک قصابی غیرمجاز در این شهرستان به علت کشتار غیرمجاز و عرضه گوشت تاریخ مصرف گذشته و فاسد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: علی میرزایی با اشاره به اینکه کشتار خارج از کشتارگاه جزو تخلفات بهداشتی و یکی از تهدیدهای جدی برای سلامت محسوب می شود تصریح کرد: به منظور حفظ بهداشت عمومی جامعه و سلامت شهروندان، هرگونه کشتار غیر بهداشتی و عرضه گوشت ناسالم مشمول برخوردهای جدی دامپزشکی و تشکیل پرونده قضایی خواهد شد.

میرزایی افزود: در همین راستا یک قصابی غیرمجاز در شهرستان تفت، به علت کشتار غیرمجاز و عرضه گوشت تاریخ مصرف گذشته و فاسد، با حکم قضایی پلمپ گردید.

وی عنوان کرد: کشتار غیرمجاز و عرضه گوشت حاصل از آن یکی از عوامل انتشار بیماری خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو بوده و تهدید کننده سلامت مصرف کنندگان می باشد لذا به منظور پیشگیری از هرگونه تخلف، نظارت بر کلیه مراکز عرضه فراورده های خام دامی صورت گرفته و با متخلفان برخورد می شود.

وی از مردم خواست به منظور حفظ سلامت خود، فرآورده های خام دامی را حتمأ از مراکز مجاز تهیه و به مهر دامپزشکی که نشانه سلامت گوشت است، دقت نمایند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تفت در پایان با بیان اینکه کارشناسان دامپزشکی در تمام ساعات شبانه روز تلاش می کند تا امنیت غذایی مردم را تامین کند؛ عنوان کرد: شهروندان می توانند؛ شکایات خود را با تلفن 32613061  با دامپزشکی در میان بگذارند.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.