شناسه : 61635233
مسئول قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی استان یزد خبر داد:


خانم دکتر نرگس حسینی مسئول قرنطینه و امنیت زیستی دام اداره کل دامپزشکی استان یزد از رشد بیش از 2 برابری میزان صادرات فراورده های خام دامی در هشت ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در راستای سیاست های اقتصادی دولت مبنی بر افزایش صادرات غیر نفتی و به منظور حمایت از تولید کنندگان، اداره کل دامپزشکی استان یزد اقدام به صدور گواهی بهداشتی صادرات انواع فراورده های خام دامی نموده است.

خانم دکتر نرگس حسینی مسئول قرنطینه و امنیت زیستی دام اداره کل دامپزشکی استان یزد از رشد بیش از 2 برابری میزان صادرات فراورده های خام دامی در هشت ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در راستای سیاست های اقتصادی دولت مبنی بر افزایش صادرات غیر نفتی و به منظور حمایت از تولید کنندگان، اداره کل دامپزشکی استان یزد اقدام به صدور گواهی بهداشتی صادرات انواع   فراورده های خام دامی نموده است.

وی در ادامه تصریح کرد: این محصولات صادراتی شامل انواع پودر گوشت، تخم مرغ، گوشت کبک و بلدرچین، پا و پنجه مرغ و .. می باشد که به کشورهای ارمنستان، هنگ کنگ، تایلند، ترکمنستان، ویتنام و ... صادر شده است.

حسینی نظارت و بررسی محموله های صادراتی و وارداتی را از جمله مواردی دانست که نقش مستقیمی در سلامت جامعه و اقتصاد کشور دارد و افزود: اداره کل دامپزشکی استان یزد با اعمال نظارت ها و پایش های مستمر بر فعالیت واحدهای تولیدی و کشتارگاهی زمینه کاهش تلفات و بیماری های دام و طیور و همچنین ارتقاء شاخص های بهداشتی تولید این صنعت را فراهم آورده است که این امر نیز به نوبه خود منجر به افزایش صادرات فراورده های خام دامی شده است.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.