شناسه : 157114222


در آیین اختتامیه هفدهمین جایزه ادبی قلم زرین از هادی حکیمیان نویسنده یزدی کتاب «خواب پلنگ» تقدیر شد.

مراسم اختتامیه هفدهمین جایزه ادبی «قلم زرین» با حضور جمعی از نویسندگان، شاعران، اهالی فرهنگ و ادب و مسئولین کشوری در مجموعه باغ کتاب تهران برگزار و برگزیدگان و شایستگان تقدیر این دوره معرفی شدند.

در بخش داستان کودک و نوجوان پس از بررسی کتاب‌های منتشرشده در سال گذشته، کتاب «خواب پلنگ» اثر هادی حکیمیان، نویسنده سرشناس استان یزد موردتقدیر قرار گرفت.

گفتنی است در این بخش  از میان ١٩٢٩ کتاب چاپ‌شده در سال ٩٧، اثری به‌عنوان برگزیده شناخته نشد اما رمان «خواب پلنگ» نوشته هادی حکیمیان  که توسط  نشر شهرستان ادب روانه بازار شده بود، به‌عنوان اثر شایسته تقدیر شناخته شد و در مراسم اختتامیه از این نویسنده یزدی تقدیر به عمل آمد.

رمان «خواب پلنگ» در ۲۰۷ صفحه و ۱۷ فصل با قطع رقعی مثل دو رمان موفق دیگر هادی حکیمیان یعنی «برج قحطی» و «باغ خرمالو » توسط انتشارات شهرستان ادب منتشرشده است.

کتاب «خواب پلنگ»، میرزا رضا کرمانی طلبه‌ی فقیر و جوانی که با شجاعت دست به حذف فیزیکی ناصرالدین‌شاه قاجار شاهنشاه ایران زد را در اواخر دهه‌ی چهلم زندگی‌اش از لابه‌لای صفحات تاریخ بیرون می‌کشد، گردوغبار ناآشنایی را از چهره‌اش پاک می‌کند و او را در مقابل خواننده‌ می‌نشاند، تا با لحنی پدرانه و خواندنی زندگی‌اش را روایت کند.

خواب پلنگ به شخصیتی که اکثر نوجوانان و جوانان ایرانی فقط با اسمش، آن‌هم در کتاب‌های تاریخ مدرسه  آشنا هستند، جان می‌دهد و نوجوان هوشمند ایرانی را به مرحله‌ی درک و همدردی با میرزارضا می‌رساند.

جدیدترین رمان نویسنده‌ی یزدی برای تمام نوجوانان ایران که دوستدار اتفاقات مهم تاریخ سرزمینشان هستند جذاب و خواندنی است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

قزاق طاس دوباره چشم گرداند دور حیاط و این بار انگشتش را دراز کرد سمت حسینعلی: «پس اون کچله رو ببریم ... به نظرم چیزهایی میدونه،بالاخره دست‌خالی که نمیشه رفت...»

حسینعلی که طرف راه‌پله پشت‌بام می‌دوید،داد زد: «هوی!... کچل خودتی!... تازه شم من با صدراعظم رفیقم... اصلاً با خود قبله عالم هم رفیق بودم! حالا هم اگه بهم دست بزنی،خودت میدونی!»

قزاق طاس که ناراحت شده بود، دوید سمت پله‌ها و می‌خواست برود پشت‌بام دنبال حسینعلی... اما سردسته‌شان صدا زد که :«ولش کن!»

لازم به ذکر است هادی حکیمیان  فارغ‌التحصیل کارشناس ارشد رشته تاریخ بوده و تاکنون با آثار مختلف در جشنواره‌ها و جوایز ادبی گوناگون خوش درخشیده است.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.