شناسه : 157875119
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بافق اظهار داشت:


رئیس اداره حفاظت محیط زیست بافق با حضور در شبکه دامپزشکی با سرپرست این شبکه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: سید جلال موسوی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان در این دیدار با اشاره به همکاری و مشارکت دامپزشکی در حوزه کنترل بیماری های حیات وحش گفت: یکی از مهم ترین بخش های مرتبط با محیط زیست، دامپزشکی است که در بعد حفاظت حیات وحش نقش مهمی دارد.

وی با ابراز خرسندی از سطح مطلوب همکاری و همراهی شبکه دامپزشکی و  محیط زیست شهرستان بیان داشت: تعامل ميان این دو ارگان به منظور مقابله با بیماری‌های حیات وحش به ویژه بیماری طاعون نشخوار کوچک و تب برفکی امری مؤثر و مفيد است.

در ادامه دکتر فرزانه سالاري سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ضمن تقدیر از حضور رئیس اداره حفاظت محیط زیست و پیگیری های ایشان در راستای کنترل بیماری های حیات وحش اظهار داشت: در رابطه با اقدامات دامپزشکی در زمینه جلوگیری از شیوع برخی بیماری‌ها در دام‌های بومی و همچنین پیشگیری از سرایت آن در حیات وحش شهرستان، امسال نیز طبق سنوات قبل با همکاری اداره محیط زیست، مناطق پرخطر شناسایی و به طور مستمر پایش خواهند شد.

وی در ادامه افزود: با اولویت روستاهای واقع در حاشیه مناطق حفاظت شده حیات وحش، دام های اهلی این روستاها چندین فاز واکسیناسیون رایگان ppr و‌ تب برفکی را دریافت خواهند کرد که پیش بینی می شود در هر فاز بالغ بر پانزده  هزأر راس دام سبک، واکسینه شود.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.