شناسه : 61388318
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد گفت:


دکتر محمد رضا صادقپور گفت: بیماری تب خونريزي دهنده کریمه کنگو، یک بیماری ویروسی است که در بین انسان و دام مشترک می باشد .

دکتر محمد رضا صادقپور گفت: بیماری تب خونريزي دهنده کریمه کنگو، یک بیماری ویروسی است که در بین انسان و دام مشترک می باشد . این بیماری از راه های گوناگون به خصوص از طریق گزش کنه آلوده ، تماس با لاشه و یا خون آلوده به انسان منتقل می شود به همین دلیل خرید گوشت های فاقد لیبل خطر ابتلاء به بیماری مهلک کریمه کنگو را در پی دارد.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد اظهار داشت: از آنجا که ابتلاء به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو
می تواند به مرگ منجر شود لذا پیشگیری از این بیماری تنها روش مطمئن جهت جلوگیری از ابتلاء به آن می باشد و به همین دلیل کارشناسان دامپزشکی همواره به دامداران، قصابان و تمامی افرادی که با دام در تماس می باشند توصیه می نمایند تا با رعایت کامل موارد ایمنی مانع از سرایت این بیماری شوند. علاوه بر آن از مصرف کنندگان گوشت دام انتظار می رود تا گوشت مصرفی خود را از فروشگاه های مجاز تحت نظارت دامپزشکی خریداری نموده و از مصرف گوشت های فاقد لیبل و یا کشتار شده در مکان های غیر مجاز خودداری نمایند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: از آنجا که گزش کنه به عنوان یکی دیگر از راه های انتقال بیمار تب کریمه کنگو شناخته شده است همواره       سم پاشی جایگاه های نگهداری دام، به دامداران توصیه می گردد. همچنین استفاده از پوشش کامل و ایمن بدن در محل دامداری ها و کشتارگاه ها و نگهداری گوشت به مدت 24 ساعت قبل از مصرف در دمای بالای صفر در یخچال، از دیگر روش های مؤثر در پیشگیری از ابتلاء به این بیماری است.

وی در پایان خطر ابتلاء به بیماری کریمه کنگو را جدی دانست و به شهروندان توصیه کرد: با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی ، سلامت خود و خانواده هایشان را تضمین نمایند.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.