شناسه : 157114312


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه جشنواره فرهنگی ادبی آذر در یزد برگزار می‌شود گفت: بیش از ۱۰۰ برنامه یزد پایتخت کتاب ایران با محوریت ثبت جهانی برگزار می‌شود.

مجید جوادیان زاده در جلسه هماهنگی جشن ثبت جهانی که در دفتر عمرانی استانداری یزد برگزار شد اظهار داشت: وقتی یزد به ثبت جهانی رسید ابتدا این بحث مطرح شد که الان چه اتفاقی افتاده و خواهد افتاد و این در حالی بود که همه دستگاه‌ها باید جایگاه خود را در این ثبت جهانی نشان می‌دادند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد افزود: برای مشخص کردن جایگاه و فعالیت‌های خود در زمینه ثبت جهانی یزد جلسات هم اندیشی را در ارشاد یزد برگزار کردیم و به یک تصویر و تصور رسیدیم که شهر جهانی شهری آشنا برای جهان است و به شکلی باشد که همه بتوانند یک تصویری حتی گذرا از آن داشته باشد، شهری آشنا به سرمایه‌های خود، شهری جذاب برای همه جهان و شهری آشنا برای زبان جهان که زبان سینما، موسیقی و قصه است باشد.

وی خاطرنشان کرد: بافت به عنوان مرکز ثقل ثبت جهانی باید محور فعالیت‌های فرهنگی هنری را شکل دهد و با این رویکرد و پیش فرض چندین برنامه را در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح ریزی کردیم.

جوادیان زاده با اشاره به اینکه یکسری برنامه‌ها در بازه زمانی ثبت جهانی یزد است گفت: برگزاری اولین جشنواره ملی پارچه فجر یکی از این برنامه‌ها است که در چهل نقطه شهر گالری زیبا از توانمندی‌های کشور و یزد در زمینه پارچه به نمایش گذاشته می‌شود که منظره زیبای شهری را نیز رقم خواهد زد و مردم هم با برندها و داشته‌های یزد در زمینه پارچه آشنا می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزاری اختتامیه جشنواره کتاب سال یزد را از دیگر برنامه‌های این اداره کل در تاریخ ثبت جهانی یزد عنوان و اشاره کرد: رویکرد این برنامه این است که به سمت ثبت جهانی برده شود و یکی از محورهای این رویداد ادبی و فرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره فرهنگی ادبی آذر با عنوان «قصه زبان مشترک تمام کودکان جهان است» از تاریخ ١٨ تا ٢١ با حضور میهمانان مطرح کشوری از دیگر برنامه‌های اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی یزد است.

جوادیان زاده با اشاره به برنامه‌های یزد پایتخت کتاب ایران گفت: برنامه‌های پایتخت کتاب ایران با رویکرد میراث جهانی یزد طرح ریزی شده که بیش از ١٠٠ برنامه است که با دنبال خواهیم کرد.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.