شناسه : 154080296


به منظورغربالگری بیش از ۵۰۰ هزار جمعیت بین ۳۰ تا ۷۰ سال استان ، بسيج ملي "کنترل فشار خون بالا" (با شعار فشار خون؛ بدانيم و اقدام کنيم) از ۲۷ ارديبهشت ماه اجرايي مي شود.

به گزارش وب دا- یزد- معاون بهداشتی دانشگاه با اعلام این خبر افزود: بیماري فشارخون بالا، مهمترين علت قابل کنترل بيماريهاي غيرواگير نظير بيماريهاي قلبي- عروقي و سکته مغزي است.

 دکتر محمد رضا دهقانی اظهار داشت: هدف از این پویش شناسایي افراد داراي فشار خون بالا در جمعيت هدف و آگاهي نسبي به اين افراد است که فاز اول اين طرح از ۲۷ ارديبهشت تا ۱۷ خرداد ماه اجرايي مي شود.

وی تصریح کرد: در این مرحله ،پیرامون نحوه دريافت خدمات،مراکز ارائه دهنده خدمات و حساس سازي جمعيت هدف جهت شرکت در طرح اطلاع رساني لازم انجام مي شود.

وی خاطر نشان کرد: فاز دوم طرح از ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیرماه را شامل می شود و جمعیت۳۰ تا ۷۰ سال استان،کليه زنان باردار و افراد دچار بيماريهاي مزمن و کليوي که بيش از ۵۰۰ هزار نفر از جمعيت استان را تشكيل مي دهند با مراجعه به مراكز جامع سلامت،پايگاهها و خانه هاي بهداشت سراسر استان توسط تيمهاي ثابت و سيار غربالگري مي شوند.

وی افزود: پیش بینی مي شود با اجراي اين طرح و با توجه به سطح مراجعات و امکانات اجرايي طرح، بيش از نيمي از جعيت ۳۰ تا ۷۰ سال استان غربالگري شوند.

وی افزود: کلیه افرادی که در مرحله غربالگری به عنوان بيمار فشار خون بالا شناسايي شوند پس از ديافت پيامک به مراکز جامع خدمات سلامت و يا پزشك مربوطه ارجاع مي شوند و مراحل مراقبت و درمان خود را به صورت رايگان دريافت مي كنند.

معاون بهداشتی دانشگاه گفت: در این طرح از ظرفیت تمامی نهادهاي عمومي و خصوصي، سازمانهاي مردم نهاد و خيريه ها،بسيج،هلال احمر،انجمن پزشکان،نظام پزشکي،بيمه ها و دستگاههاي ذيربط مانند شهرداري استفاده مي شود.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.