شناسه : 157054004


مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی استان یزد گفت: با تامین اعتبارات لازم پیست مسقف دوومیدانی یزد تا پایان سالجاری تکمیل و به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان یزد ، مسعود شریعتی» در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان یزد گفت: کاروان جاده ولایت برای دهمین سال وارد استان یزد می شود و از شلمچه شروع شده و تا مشهد مقدس ادامه پیدا می کند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد خاطرنشان کرد: با توجه به ظلم حاکمان زمان امام رضا(ع) شاهد طی مسیر در سخت ترین راه های مدینه تا مرو بوده ایم که امروز نیز با هدف زنده کردن یاد سختی هایی که با اهل بیت (ع) و حضرت رضا(ع) متحمل شده اند، جاده ولایت احیا شده است.

وی افزود: ما هم در دهه کرامت به سفر دوندگان جاده رضوی هم جنبه های فرهنگی و هم جنبه های ورزشی را تقویت کرده و در استان برای آنها در نظر داریم و در هر شهرستانی برنامه های مختلفی را اجرا می کنیم که انتظار داریم مردم و ورزشکاران در این مسیر در مراسم ها شرکت کنند.

وی بیان کرد: با توجه به شروع فصل تابستان برنامه های مختلفی در زمینه غنی سازی اوقات فراغت داریم که در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان مقرر شد کلیه دستگاه ها برای این که موازی کاری نداشته باشند و بتوانند خدمات خوب ، با کیفیت و ارزان قیمت برای پر کردن فراغت جوانان و نوجوانان داشته باشند و ادارات و نهادها برنامه های خود را به سایت اداره کل ورزش و جوانان جهت اطلاع رسانی به مردم ارائه کنند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد گفت: آینده نگری یکی از تاکیدات ما است که امیدواریم با فعالیت های ورزشی شاهد افزایش تحرک و نشاط در جامعه باشیم.

شریعتی با اشاره به سامانه اوقات فراغت در سایت اداره کل ورزش و جوانان استان بیان کرد: با توجه به برخی از فعالیت هایی که غیر مجاز هستند توصیه می کنیم که کلاس هایی مورد استفاده قرار دهند که نام آنها در سایت آمده باشد و مجوز دار باشند.

وی افزود: در تابستان سالجاری المپیاد استعدادهای برتر کشور را داریم که در سال گذشته یزد خوش درخشید و امیدواریم امسال نیز در بیش از 70 رشته دختر و پسر شاهد این درخشش باشیم.

این مقام مسئول ادامه داد: براساس وعده‎‎های وزیر ورزش و جوانان در سفر به استان یزد برای تامین اعتبار   طرح نیمه تمام پیست مسقف دوومیدانی، سه میلیارد تومان اعتبار استانی آن با دستور استاندار محترم تامین و پیشنهاد اعتبار شده و امیدواریم با تامین اعتبار ملی آن از نیمه دوم تیرماه طرح به پیمانکار تحویل و عملیات احداث آن تسریع گردد.

وی ضمن اشاره به رایزنی های صورت گرفته برای افزایش ظرفیت تماشاگران این پیست دوومیدانی مسقف، ابراز امیدواری کرد که با تامین اعتبار ملی شاهد بهره برداری از آن تا پایان امسال باشیم.

شریعتی در مورد طرح پیست دوچرخه سواری این مجموعه ورزشی نیز گفت: براساس وعده وزیر محترم در سفر به یزد تامین اعتبار آن از سال جاری وعده داده شد که در مورد این طرح نیز با رایزنی صورت گرفته با مشاور طرح مقرر شد که با تغییراتی استفاده 12 رشته ورزشی دیگر نیز در این طرح گنجانده شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه علاوه بر تامین اعتبار ملی در نظر است تا از مشارکت بخش خصوص به روش  BOT و اعتبار قانون ماده شش الحاق که با فروش تعدادی از طرح ها و زمین های قابل فروش و تغییر کاربری، برای تکمیل این طرح بهره ببریم.

این مسئول با اشاره به بهره ‎ برداری از 40 طرح ورزشی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین بهره برداری از 200 خانه ورزش روستایی طی دو سال اخیر، در مورد سرانه ورزشی استان خاطرنشان کرد: پس از دو سال تلاش و حذف زمین‎‎های خاکی بلااستفاده ورزشی از سرانه ورزشی استان، اکنون سرانه ورزشی فضاهای در اختیار این اداره کل به ازای هر نفر 58 سانتی متر مربع است که با احتساب سرانه ورزشی سایر دستگاه‎‎های دولتی و بخش خصوصی استان به 94 سانتیمتر مربع خواهد رسید.

وی با بیان این که سرانه ورزشی پیش‏بینی شده در برنامه 1404 کشور به ازای هر نفر یک متر مربع است، گفت: در حال حاضر شهرستان یزد به عنوان مرکز استان با جمعیتی بیش از 600 هزار نفر دارای کمترین سرانه ورزشی به میزان 24 سانتی‏متر  مربع برای هر نفر از مکان های در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان است که این توزیع نامناسب ناشی از آغاز طرح ‎ های ورزشی بدون در نظر گرفتن امایش سرزمین در سالهای گذشته است.

وی افزود: طی چهار سال گذشته بیش از 87 طرح ورزشی در استان به بهره برداری رسیده است که شامل برخی طرح‎‎های نیمه تمام و طرح های جدید مانند زمین‏‏های چمن مصنوعی عمدتاً در نقاط کمتر برخوردار استان بوده است.

شریعتی با اشاره به 43 طرح در دست اقدام اداره کل ورزش و جوانان استان در سال جاری، اعلام کرد: امسال ساخت بیش از 15 چمن مصنوعی نیز به رعم محدودیت‎‎های اعتباری در دست اجراست و با توجه به کمبود سرانه ورزشی شهر یزد برنامه‏های ویژه‏ای را از این لحاظ در مناطق مختلف شهر مانند منطقه اسکان و آزادشهر و در حاشیه شهر و برخی محلات یزد در دستور کار داریم.

شریعتی بیان کرد: خوشبختانه در تامین اعتبار علاوه بر قول وزیر با توجه به قانون ماده 6 الحاق تعدادی از پروژه های قابل فروش را تغییر کاربری داده ایم و برای تکمیل پروژه های نیمه تمام می توانیم به فروش رسانده و برای آنها هزینه کنیم.

وی افزود: در المپیاد استعدادهای برتر در تابستان امسال نیز حدود 4 هزار نفر به استان یزد رفت و آمد می کنند که امیدواریم به خوبی میزبانی داشته باشیم.

وی گفت: 263 مکان ورزشی در استان داریم که بر اساس سند چشم انداز استان این آمایش سرزمینی و دارایی پشتوانه منطقه ای و سرانه جمعیت را در ان دیده ایم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد  بیان کرد: بیش از 72 پروژه را با حضور خیرین در حال پیگیری هستیم و الان نیز 43 پروژه ما در حال تکمیل است.

شریعتی با اشاره به حضور تیم شهید قندی در لیگ دسته دوم فوتبال گفت: برای گرفتن سهمیه با دستور و حمایت های دکتر طالبی استاندار محترم و سرمایه گذاری شهید قندی صورت گرفته است و با مشارکت شرکت های خصوصی و صنایع بزرگ دیگر این امر صورت گرفته و ما و هیات فوتبال پیگیری و نظارت عالیه را داشته ایم.

وی افزود: تمامی شهرستان ها را موظف کرده ایم که یک سالن سرپوشیده را به ورزش بانوان اختصاص دهند و تمامی شهرستان ها این مهم را انجام داده تا زمینه فعالیت بانوان و توسعه ورزش بانوان هم در بخش قهرمانی و هم در بخش همگانی فراهم باشد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد  بیان کرد: استخر مجموع ورزشی بزرگ به عنوان استخر دوم ویژه بانوان نیز در صورت تخصیص اعتیار در سال 99 به بهره برداری می رسد و یک مجموعه اختصاصی دیگر به 10 مجموعه ویژه بانوان استان اضافه خواهد شد.

شریعتی خاطرنشان کرد: همه فعالیت های ورزشی باید با فرهنگ ایرانی اسلامی عجین شود.

وی گفت: کلیه باشگاه هایی که فاقد زمین ورزش هستند می توانند با ارائه طرح و درخواست خود و اخذ پروانه باشگاه فاقد زمین از اداره کل ورزش و جوانان و پس از بررسی های کارشناسی این زمین را از منابع طبیعی و امور اراضی دریافت کنند که این ظرفیت در برنامه ششم است  و الان راه برای صاحب زمین و مالک شدن باشگاه ها به صورت رایگان به وجود آمده است.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.