شناسه : 156019683


از سال 1382 آسانسورها مشمول مقررات استاندارد اجباری قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان یزد، آسانسور جزء استاندارد خدمات وبر اساس استاندارد ملی ایران به شماره1-6303وتحت عنوان "مقررات ایمنی ساختمان و نصب آسانسور قسمت اول – آسانسورهای برقی" مشمول قوانین و مقررات استاندارد اجباری می باشد.

مطابق قوانین ،مالک و بهره بردار آسانسور باید ضمن داشتن قرارداد سرویس و نگه داری با شرکت های آسانسور مجاز استانی ،نسبت به اخذ گواهی بازرسی اولیه هنگام راه اندازی آسانسور و گواهی بازرسی ادواری به صورت سالیانه اقدام نماید.

بدیهی است در صورت عدم سرویس نگه داری ماهیانه و بازرسی ادواری سالیانه آسانسور،مسئولیت هرگونه حادثه و خسارت جانی و مالی ناشی از کارکرد آسانسور بر عهده مالکین و مدیران ساختمان می باشد.

شهروندان عزیز می توانند برای دسترسی به فهرست شرکت های مجاز آسانسور و شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده به نشانی lift.isiri.gov.ir قسمت استان یزد مراجعه نمایند.

در بخش دیگری از این گزارش تاکید شده است که،هرگونه فعالیت در زمینه آسانسور انحصارا" بایستی توسط شرکت های مجاز صورت پذیرد، بنا براین به هم استانی های عزیز تاکید می گردد ،که قبل از هرگونه اقدام در زمینه تهیه ، خرید ،نصب و راه اندازی این وسیله ،لیست شرکت های مجاز که دارای پروانه طراحی و مونتاژ هستند را ازطریق نشانی گفته شده، اداره کل استاندارد استان یزد و همچنین سازمان صنعت ،معدن وتجارت جویا شوند.

شایان ذکر است،تمامی متقاضیان نصب  آسانسور،اعم از عمومی و خصوصی،خانگی ،تجاری،اداری و صنعتی،باید موارد گفته شده را مد نظر داشته باشند.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.